banner6

Öğrenciler sevinçli

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı bin 319 öğrenciye Şubat ayı bursunu dağıttı.

Öğrenciler sevinçli

Halil İbrahim UĞUR

ADANA –(İLKHABER) Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) başta Çukurova Üniversitesi’nde okuyan 582 olmak üzere Türkiye genelindeki toplam bin 319 öğrenciye Şubat ayı bursunu dün dağıttı.

 MARDİNLİ HEMŞEHRİLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Mardinli ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere vakıf olarak burs dağıttıklarını söyleyen MARDAV Sorumlusu Hüseyin Talay böylece Mardinli hemşehrilerine az da olsa katkıda bulunduklarını ifade etti. Hüseyin Talay, “Her yıl eğitim ve öğretimin devam ettiği 8 ay boyunca Mardinli işadamlarımızın katkısı ile öğrenci kardeşlerimize yardımda bulunuyoruz.” dedi.

 ÖĞRENCİLERE KARŞILIKSIZ BURS VERİYORUZ

MARDAV Saymanı Metin Kanık ise, Adana’da yaşayan Mardinli ailelerin Adana’da ya da başka bir şehirde okuyan çocuklarına eğitim ve öğretimin devam ettiği aylarda düzenli olarak burs verdiklerini söyledi. Mardinli işadamlarının katkısıyla öğrencilere karşılıksız olarak burs verdiklerinin altını çizen Metin Kanık, amaçlarının Mardinliler arasında bir dayanışma kurmak ve Mardin kültürünü Adana’da yaşatmak olduğunu söyledi. Kanık, “Vakfımıza öğrenci kardeşlerimizden destek istiyoruz. Burada bizler öğrenci kardeşlerimize vakıf kültürünü aşılamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 BİZLERDEN SONRA SİZLER VARSINIZ

Şubat ayı burs dağıtım programına katlan MARDAV Sosyal ve Kültürel İşler Sorumlusu Hikmet Aslan da Mardinli hemşehrileriyle bir arada bulunmasından dolayı yaşadığı sevinci anlattı. Paylaşmanın önemine dikkat çeken Hikmet Aslan, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Bizlerden sonra sizler varsınız. MARDAV olarak geleneksel hale getirdiğimiz bu sosyal paylaşmayı ve yardımlaşma faaliyetini yarın sizler devralacaksınız. Sizlerde, arkanızdan gelecek öğrencilere yol gösterek ışık olacaksınız.” dedi.

VAKFIMIZA SAHİP ÇIKIN

Ayrıca öğrencilerden boş zamanlarını MARDAV’da geçirmelerini ve sosyal aktivitelere katılmalarını isteyen Hikmet Aslan, “Vakfımızı el birliği ile kalkındırmamız gerekiyor. Bugün vakfımızın yaklaşık 3 bin üyesi bulunuyor. 3 bin kişinin bir çatı altında toplantığı yerde neler yapılmaz? Kültürümüzü yaşatmak adına vakfımız için biraz vakit ayırın. Yeni projeler hazırlayın ve hep birlikte vakfımızın gücüne güç katalım. Böyle bir vakıf başka hiç bir yerde yok. Yeter ki vakfımıza ve kültürümüze sahip çıkalım.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2014, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42