banner6

Öğretmenler bordro yaktı

Adana'da Eğitim-Bir-Sen üyeleri, öğretmenlerin ekonomik sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, maaş bordrolarını yakma eylemi yaptı.

Öğretmenler bordro yaktı
Öğretmenler bordro yaktı

 

  ADANA (İHA) - Adana'da Eğitim-Bir-Sen üyeleri, öğretmenlerin ekonomik sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, maaş bordrolarını yakma eylemi yaptı. 

  Eğitim Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, İnönü Parkı'nda sendika üyeleri ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, kamuda eşitlik adına denge sağlanırken, eğitim çalışanlarının kapsam dışında tutularak dengesinin bozulduğunu ifade etti.

  Kimseden lütuf beklemediklerini söyleyen Sezer, "Emeğimizin ve alınterimizin karşılığını istiyoruz. 'Ekonomi büyüyor, Türkiye zenginleşiyor' diyenlere, eğer büyüme varsa o zaman büyümeden payımızı verin diyoruz. Eşitlik ve adalet adına düzenleme yapanların ortaya çıkardıkları eşitsizlik ve adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz. Bugünden itibaren bir hafta boyunca derslere, "Eğitim Çalışanıyız, İnsanca Yaşam İçin Hakkımızı İstiyoruz" yazan kokartlarla gireceğiz" dedi. Basın açıklamasından sonra öğretmenler maaş bordrolarını yakma eylemi yaptı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER