banner6

Okullar paydos

Vali Coş, karne alan öğrenci velilerine uyarıda bulunarak, "Öğrencilerimiz tatilidolu geçirmeli derken, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Selamet, karnesi kötü olan öğrenci velilerine seslendi ve "Çocuğa söylenip durdmak yerine, sorunun çözümüne gidilmeli" dedi

Okullar paydos
 Okullar paydos

 

   ADANA (İHA) - Adana'da 2011-2012 eğitim ve öğretim yılının bugün bitmesiyle binlerce öğrenci karnesini aldı. 

  Hacı Hatice Anadolu Lisesi'nde de Vali Hüseyin Avni Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ve müdürlerin katıldığı karne töreni yapıldı. Törende önce okulu birincilikle bitiren öğrenciye başarı belgesi verildi. Daha sonra okulun değişik spor dallarında dereceye giren öğrencilere başarı belgesi verildi.

  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı konuşmada, öğrencileri bir yıl boyunca emek vererek çalıştıkları için kutlayıp, "Bugün bütün okullar tatile giriyor. Ancak öğrenciler 2 ay tatili mutlaka dolu geçirmeli. Karnesinde zayıf olan öğrencilerde, çok iyi notları olan öğrencilerde olabilir, veliler bunları hazırlıklı olmalı" dedi.

  Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ise yaptığı konuşmada velileri uyararak, "Karnedeki görmeyi istediğiniz notlar için çocuğunuza söylenip durmak yerine, durumu tatil boyunca onun başına kakmak, 'senden adam olmaz' demek yerine sorunu çözmek için mücadele etmeliyiz. Çünkü bu durum sizi kötü karnenin bir parçası hatta sahibi haline getirir. Bu nedenle velilere düşen çocuğunun başarısında gururlanmak, başarısızlığında ise nerede yanlış yaptığını arayıp bulmaktır" diye konuştu.

  Konuşmaların ardından Vali Coş, sınıflarda öğrencilere karnelerini verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER