banner6

Oran, 20 Milyon Vatandaşımız Yoksul

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, ADEO’yu ziyaret etti

Oran, 20 Milyon Vatandaşımız Yoksul

Oran, 20 Milyon Vatandaşımız Yoksul

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Umut Oran ile beraberindeki CHP’lilerle birlikte Adana Eczacı Odası’nı ziyaret etti.

 

30 Mart yerel seçimleri bölgenin yerel yöneticilerinin seçilmesi adına ciddi bir anlam ifade ettiğini söyleyen Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, “Bu seçimler bir yönüyle de özellikle ülkemizde son dönem yaşanan antidemokratik ve hukuk dışı uygulamalarıyla, yolsuzluk, rüşvet, insan hayatının her gün biraz daha öne çıkan önemsizleştiği, değersizleştiği ülkemizde Türkiye’nin önümüzdeki süreçte yönünü tayin etmesi adına ve yaklaşan genel seçimlerle ilgili bizlere fikir vermesi adına da ciddi anlam ifade ediyor.” dedi.

 

Türkiye’nin talihsiz bir süreç yaşadığına dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “90 yıllık Cumhuriyet tarihinde koalisyonlar, ekonomik krizler yaşandı. Darbeler oldu ama onlardan daha kötü bir dönem yaşanıyor. Türkiye hak etmediği bir tabloyla karşı karşıya. 3 dönemdir her şeyi ben bilirim, ben yaparım anlayışı çok tehlikeli. 20 milyon yurttaşımız yoksulluk sınırında. 5 milyon kayıtlı işsizimiz var. Türkiye şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmadı.” diye konuştu.

 

 

ADANA (İLKHABER) CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Umut Oran ile beraberindeki CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ve CHP İl Başkanı Orhan Sümer yaklaşan yerel seçimler öncesi adayları tanıtmak ve eczacıların sorunları konusunda bilgi alış verişinde bulunmak için Adana Eczacı Odasını (ADEO) ziyaret etti.

 

ECZ. ÖZKAN, İNSANLIK ÖNEMSİZLEŞTİ, DEĞERSİZLEŞTİ

30 Mart yerel seçimleri bölgenin yerel yöneticilerinin seçilmesi adına ciddi bir anlam ifade ettiğini söyleyen Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, “Bu seçimler bir yönüyle de özellikle ülkemizde son dönem yaşanan antidemokratik ve hukuk dışı uygulamalarıyla, yolsuzluk, rüşvet, insan hayatının her gün biraz daha öne çıkan önemsizleştiği, değersizleştiği ülkemizde Türkiye’nin önümüzdeki süreçte yönünü tayin etmesi adına ve yaklaşan genel seçimlerle ilgili bizlere fikir vermesi adına da ciddi anlam ifade ediyor. Odamızda yıllarca emek vermiş. 8 yıl oda başkanlığı yapmış değerli meslektaşımız Burhanettin Bulut’da CHP’den aday oldu. Meslek odamızda gösterdiği başarıyı yerel siyasette de göstereceğine inanıyoruz. Her zaman yanında olacağız. Kendisinin de siyasi kimliğiyle mesleğimize destek vereceğine biliyoruz ve başarılar diliyoruz ”

 

BULUT, MESLEKİ SORUMLULUĞUMU BİLİYORUM

Siyasi kimlikle ilk defa meslektaşlarıyla birlikte olduğunu belirten Adana Eczacı Odası Eski Başkanı CHP Çukurova Belediye Meclis Üyesi adayı Ecz. Burhanettin Bulut, “Bildiğiniz gibi başkanlık yaptığım dönemde eczanemden daha fazla burada emek sarf etmeye çalıştım. Bu gün başka bir kulvardayım. Seçilirsek buradaki birikimlerimiz sonucu meclis üyesi olduğum gibi, aynı şekilde sizlerin bir temsilcisi olacağım. Hakkımda söylenecek her şeyden sizlerde pay alacaksınız. Ben bunun sorumluluğunu taşıyorum”

 

ORAN, BÜTÜN DEĞERLERİN SIFIRLANDIĞI BİR NOKTADAYIZ

Türkiye’nin talihsiz bir süreç yaşadığına dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “90 yıllık Cumhuriyet tarihinde koalisyonlar, ekonomik krizler yaşandı. Darbeler oldu ama onlardan daha kötü bir dönem yaşanıyor. Türkiye hak etmediği bir tabloyla karşı karşıya, Adana’da buna paralel. 1960’larda 70’lerde il olarak en zengin, en itibarlı, en varlıklı, en modern ili iken bu gün 20’nci sıralarda. Bunun nedenlerine baktığımızda karşımıza kötü yönetimler çıkıyor. 3 dönemdir her şeyi ben bilirim, ben yaparım anlayışı çok tehlikeli. Demokrasiden uzaklaştıkça daha otoriter olunuyor. Demokrasiden uzaklaştıkça hukuktan da ayrılıyorsunuz.  Kuvvetler ayrılığını da bir tarafa bırakıyorsunuz. Sosyal ve yazılı medyada birçok ses kaydı var. Oralarda nasıl bir hukuksuzluk yapıldığını görüyorsunuz. Demokrasi sağlıklı olmazsa, hukuk çalışmazsa bunun üzerine hiçbir şey inşa edemezsiniz. Kanunu, hukuku, milletin iradesini dikkate almadığınız zaman her şey bitiyor. Bu gün yaşadığımız süreç bence sözün bittiği nokta. Bütün değerlerin sıfırlandığı bir noktadayız. Türkiye hiç olmadığı kadar yasaklarla karşılaştı. Temel hak ve özgürlüklerde, toplantı ve gösteri hakkında, protesto hakkında, medya ve internet özgürlüğünde, düşünce, üniversite özgürlüğüne bakarsanız askeri dönemde bile hiç bu kadar yasaklarla karşılaşılmamıştır. Bir de yolsuzluk ve rüşvet meselesi bana göre çok önemli, oradaki rakamlar çok fazla. Bu gün ekonomik anlamda zor durumda olmamızın bir nedeni de budur. Bu paralar sizin, bizim cebimizden çıkıyor. 20 milyon yurttaşımız yoksulluk sınırında. 5 milyon kayıtlı işsizimiz var. Türkiye şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmadı. CHP olarak bu tehlikenin farkındayız. 3 yıllık süreçte bilen değil öğrenen olmaya çalıştık. Sadece yukarıdan değil yerelden de beslenmeye çalıştık. Bu gün yerel yönetimlere de genel yönetimlere de hazırız. Geleceğe umutla bakıyoruz. Hem sağlıkçıların hem eczacıların tehlikenin farkında olduklarını görüyor, Türkiye’nin hukuk devleti olmasıyla ilgili, sosyal devlet olmasıyla ilgili laik ve demokrasiyi benimseyen çalışmalarını da memnuniyetle izliyoruz. Partimizle odalar arasında tüm illerde iyi bir diyalog var. Sizlerin sorunlarının çözülmesinde vatandaşa sağlık hizmeti sunulmasının daha nitelikli gitmesi noktasında sizlerden çok şey öğreniyoruz. Bu seçim sadece yerel seçim değil, üçü bir arada seçimdir. Bu seçimle beraber Cumhurbaşkanlığı ve genel seçiminde kilidi açılmış olacaktır, iddialıyız”

 

ARIKAN, STK’LARA SOSYAL TESİS YERİ VERECEĞİZ

Projelerinin içinde cazibe merkezleri olduğunu söyleyen CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, seçilmeleri halinde Adana’daki tüm STK’lara ortak toplantılar yapabilecekleri sosyal tesis olacak yer vereceğini söyledi.

 

KARALAR, ÇOK TEKNİK, İŞ YAPMAYA YÖNELİK, GÜVEN VEREN MECLİS ÜYELERİMİZ VAR

Mevcut hükümetin kendine karşı, kendi dünyasından olmayan herkese karşı direnişi olduğunu söyleyen CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Sayın Zeydan Karalar, “Biliyorsunuz AKP hükümeti odaları kendisine bağlamayı düşünüyor. Odaları direnişlerinden dolayı kutluyorum. Eczacıları aldıkları eğitim itibariyle hem hasta takibi hem ilaç danışmanlığı yapması gerekirken bunu yaptırmıyor. Eczacıları öyle güç duruma soktu ki eczacıları yok etmeye çalışıyor. İşi ilacı markette satmaya götürüyorlar. Hangi taraftan bakarsanız bakın eczacıları yok etmeye çalışıyorlar. Biz iş yapmaya Adana’yı dönüştürmeye, güzelleştirmeye geliyoruz. Ve Adana’nın eski zenginliğini tekrar kazandırmaya geliyoruz. Meclis üyesi listeme bakıldığında odalarda temsilciler olduğunu görürsünüz. Belediyecilik yapacaksanız şehir plancınız, eczacınız, inşaat, makine, çevre, gıda mühendisiniz olacak, bizde hepsi var. Çok teknik, çok iş yapmaya yönelik, güven veren meclisimizle hizmet vereceğiz”

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42