Ormancıların sorunu masada

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Feke, Saimbeyli ve Aladağ ilçelerinde muhtarlarla bir topantı yaparak, ormancılık alanında yaşadıkları sıkıntıları ve taleplerini aldı.

Ormancıların sorunu masada
ADANA (İHA) - Adana Orman Bölge Müdürlüğü (OBM), Feke, Saimbeyli ve Aladağ ilçelerinin köy muhtarları ile bir araya gelerek ormancılık ile ilgili karşılaşılan sorunları ve talepleri masaya yatırdı. 

  Feke ve Aladağ’da yapılan iki ayrı toplantıda muhtarlara ve kooperatif başkanlarına hitap eden Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer ormancılık hizmetlerindeki son gelişmeleri değerlendirdi.

  Acer, Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçilmesi gerektiğini belirterek, 2/B, yaylacılık,  otlatma planları, organik hayvancılık, bal ormanı, Orköy kredileri ve özel ağaçlandırma konularında bilgilendirme yaptı. Özellikle yangın sezonunun başlaması nedeniyle ormanda ateşe dikkat edilmesini istedi.

  Muhtar ve kooperatif başkanlarının ilgiyle dinledikleri açıklamalardan sonra köylerindeki ormancılık sorunlarını dile getirdi. Karşılıklı anlayış ve güven içinde çalışılarak çözüm bulunması dikkat çekti.

  İlçe Kaymakamları başta olmak üzere toplantılara diğer bir kısım kurum ve kuruluşların yetkililerinin de katılması çok sevindirici bulundu. Orman yangınları konusunda daha hassas davranılması uyarısı ile toplantılara son verildi.

 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2