banner6

Ortak akıl, ortak başarı birlik beraberlik sağladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Aldırmaz, "Acıbadem Söyleşi Günleri"nde hastane personeline konuştu

Ortak akıl, ortak başarı birlik beraberlik sağladı
Ortak akıl, ortak başarı birlik beraberlik sağladı

 

  ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, göreve gelmeden önce Adana'da hizip ve kargaşanın hakim olduğunu söyleyerek, "Ortak Akıl, Ortak Başarı anlayışıyla hareket ederek, Adana'da birlik ve beraberliği sağladık. Ortak Akıl Denizli'de buluştu, Adana Demirspor şampiyon oldu. Adanalı yıllardır bu tabloyu özlüyordu, hep birlikte bunu başardık" dedi. 

  "Acıbadem Söyleşi Günleri"nin ilk konuğu olan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, hastane personeline bugüne kadar yaptıklarını ve Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hedeflerini anlattı. Göreve gelmeden önce Adana'da hizip ve kargaşanın hakim olduğunu hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, kaos ortamını "Ortak Akıl Ortak Başarı" anlayışıyla değiştirdiklerini vurguladı.

  Hükümetle uyumlu çalıştıklarını, Valilik, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaptıklarını bildiren Başkan Vekili Aldırmaz, "Bizden önce Adana'da sıkıntılı dönem yaşanıyordu, hizibe dayalı siyaset yapılıyordu. Bu kısır çekişme nedeniyle Adana hizmet alamıyordu. Biz anlayış olarak, tartışmadan yana değil, projelerin yarışmasından yanayız. Ortak Akıl Ortak Başarı sloganıyla yola çıktık. Bu anlayış kabul gördü. Daha sonra Ortak Akıl Toplum Projesidir dedik ve Adana'da uyumlu çalışmayı başlattık" şeklinde konuştu.

  Denizli'de oynanan Adana Demirspor-Fethiyespor şampiyonluk maçında birlik ve beraberlik sayesinde başarının geldiğini kaydeden Aldırmaz, "Valimiz, milletvekillerimiz, ilçe belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, meslek oda ve sivil toplum kuruluş temsilcilerimiz ve işadamlarımızla tek yürek olduk. Birlik ve beraberlik sayesinde başarıyı sağladık. Bu da bize şampiyonluk getirdi. Adanalı yıllardır bu tabloyu özlüyordu. Biz hepbirlikte bunu başardık. Uyumlu çalışma devam ettiği sürece, aşamayacağımız engel kalmayacaktır" dedi.

  Çok önemsedikleri ve hayli mesafe aldıkları Bölgesel İşbirliği çerçevesinde Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ı 'bir bütün' olarak değerlendirdiklerini de anlatan Başkan Vekili Aldırmaz, "Tarihte; Mut'tan Dörtyol'a kadar olan coğrafya Adana'ya dahildi. Tarsus; Adana'nın kazası, Mersin onun balıkçı kabasası idi. Yani bu coğrafya bölünmez bir bütündür. Hedefler, beklentiler aynı. Bu nedenle bu coğrafyayı biz Çukurova olarak kabul ediyoruz. İstanbul finans merkezi. Ankara yönetim merkezi. Çukurova ise yakın bir gelecekte enerji, ticaret ve turizm merkezi olacaktır" şeklinde konuştu.

  Kentiçi trafiğini rahatlatmak için 'Akıllı Dokunuş Projesi' kapsamında kavşakları düzenlediklerini, 18 köprü yaptıklarını anlatan Başkan Vekili Aldırmaz, "Adana'da 5 merkez ilçe var ama, tek ilçe gibi yapılanmış. Tapu, maliye gibi önemli kurumlar tek merkezde toplanmış. Ben buraya 'Mecburiyet Caddesi' diyorum. Vatandaşlarımız mecburiyetten gidiyor bu yerlere. Vatandaşlarımız merkeze gittiği için Mecburiyet Caddesi'nin gündüz nüfusu 300 bin, gece nüfusu ise 17 bin. Bunu çözmek, kamu kurum ve kuruluşlarını her ilçeye dağıtmak, insanların yürüme mesafesine taşımak gerek. İşte o zaman Adana'nın trafik sorunu ortadan kalkar" şeklinde konuştu.

  Büyükşehir Belediyesi olarak 113 bin 500 gence spor yaptırdıklarını ifade eden Zihni Aldırmaz, "48 yüzme havuzu ile 21'i tribünlü 38 stadı gençliğin hizmetine sunduk. Sarıçam ve Güney Seyhan'da yaptığımız çok amaçlı spor salonları açılışa hazır hale geldi" dedi.

  Bugüne kadar yaptığı diğer hizmetleri de anlatan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a çiçek veren Acıbadem Hastanesi Direktörü Hüseyin Çelik, "Hastanemizi şereflendirdiğiniz için teşekkür ederiz. Yüreğiniz enerji kaynağı. Tecrübelerinizi ve bilgi birikiminizi bizlere aktardınız. Çok faydalı bir söyleşi oldu. Önümüzdeki dönemlerde yine sizle birlikte olmayı arzu ediyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42