banner6

Otobüs biletleri tükendi

Adana’dan güney ve güney doğu illerine giderek oy kullanmak isteyen vatandaşlar nedeni ile otobüs firmalarında seçim mutluluğu yaşandı.

Otobüs biletleri tükendi

Otobüs biletleri tükendi

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Seçimler öncesi doğu ve güney doğu bölgelerine yolcu taşıyan otobüs firmalarının biletleri yok sattı.

Birçok otobüs firmasında oy kullanmak üzere şehir dışına gidecekler nedeni ile bayram sevinci yaşadı.. Güneydoğu ve doğu bölgelerine seferler düzenleyen otobüs firmalarında biletler tükendi. Geçen hafta sonunun başından buyana bilet satışları hızlanan firmaların ise ek seferler düzenleye bileceği ileri sürüldü.

SEFERLERDE YER KALMADI

Şehir dışına giderek oy kullanacak vatandaşların yanı sıra, öğrenci ve genç kesiminin de kendi illerine giderek oy kullanacağı öğrenildi. Tükenen biletlerin birçoğunun öğrenciler tarafından alındığı ileri sürüldü. Konuyla ilgili otobüs firma yetkililerinin görüşlerini aldık. Birçok firmanın çalışanları ve müdürleri Gaziantep ve sonrasındaki doğu ve güneydoğuya sefer yapan otobüslerinde yer kalmadığını söylediler.

ADANA’YA BİLET BULAMADIM

Ancak batıdan ise oy kullanmak üzere Adana’ya çok fazla talebin olduğu da iddia edildi. Otobüs firması çalışanlarından Bayram Ilgan, cumartesi gününden buyana bilet satışlarında önemli derecede bir artış yaşandığını söyledi. Özellikle doğu bölgesine sefer yapan otobüslerde yer kalmadığını dile getiren Ilgan, “ Siir, Diyarbakır, Mardin ve benzeri birçok ile giden otobüslerimizin biletleri tamamen satıldı. Ancak ilginç bir şey söylemek isterim. Batı illerinden bir yolcum vardı. Adana’ya gelmek istiyordu, ona yer bulamadım. Tüm biletler tükenmiş. Bilet bulamadım.” dedi.

SEÇİM GÜNÜ BAZI SEFERLER İPTAL OLABİLİR

 Firma müdürlerinden Hayrettin Korkmaz, doğuya giden bütün arabalarının dolu olduğunu belirtti. Batıya giden araçlarının ise normal seyrinde devam ettiğini kaydeden Korkmaz, “Doğu seferlerimiz şuan doldu. Batı seferlerimiz ise boş durumda. 2 günden buyana bu yoğunluğumuz başladı. Seçim günü bazı arabalar iptal olabilir. Seçim öncesi durum böyleyken seçimden sonra yine firmalarımız eski durgun haline dönecektir” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER VE GENÇ KESİM AĞIRLIKLI

SEÇ Firması Adana Bölge Müdürü Adnan Arslan ise, Gaziantep’e kadar sefer yapan otobüs seferlerinin normal halinde devam ettiğini söyledi. Arslan sözlerini şöyle sürdürdü, “Ancak Antep ilinden sonra ki doğu illerine giden seferlerde ise doluluk var. Özellikle öğrenciler ve genç kesim yolculuk yapıyor. Kütükleri diğer illere bağlı olan kişilerde tabiî ki illerine giderek oy kullanmak için yola çıkıyor. Seçimler otobüs firmalarının işlerine olumlu yansıdı”

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER