banner6

Özdağ: Ayyıldız Hareketini ADANA’DAN BAŞLATTIK

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Ayyıldız Hareketini Adana’dan başlattıklarını söyledi. Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk gazetecilerin sorularını yanıtlayıp Partilerinin programını derlediklerini ve son rötuşlar üzerinde çalışıp parti taslağını hazırladıklarını söyledi. Toplantının ardından Özdağ ile Koncuk, Adana’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Özdağ: Ayyıldız Hareketini  ADANA’DAN BAŞLATTIK

Bayram BULUT
 

ADANA (İLKHABER) - Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk Adana’da önce basın toplantısı düzenledi, ardından ise esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Özdağ ve beraberindeki heyet bir seyyar esnaftan şalgam suyu içti.

Sabah saatlerinde Adana’da bir otelde basın mensuplarının karşısına çıkan Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Partilerinin ne zaman kurulacağına dair bilgilerde paylaşan Özdağ, “4 Mart 2021’de istifa ettim. İstifa edeli 3 ay oldu. Bu 3 ayın önemli bir bölümü de salgın hastalık ve kapanma şartlarında geçti. Buna rağmen Ayyıldız Hareketi çok önemli bir yol katetti.” diye konuştu.

ÖNEMLİ İŞLERİ GERİDE BIRAKTIK

“Taslağımızı hazırladık, sosyal medya platformlarımızı oluşturduk” diyen Özdağ,  “Önemli işleri gerimizde bıraktık. Partimizin kurucular kurulunu büyük ölçüde oluşturduk. Partinin programı derlendi, toparlandı. Son rötuşlar üzerinde çalışıyoruz. Taslağımızı hazırladık, sosyal medya platformlarımızı oluşturduk. İnternet sitemiz oluşmak üzere. Partinin logosu ismi belli.” dedi.

TEŞKİLATLANMADA MESAFE KAT ETTİK

Teşkilatlanma konusunda çalışmalar yaptıklarını ve illerde teşkilatlanma konusunda mesafe kat ettiklerini dile getiren Özdağ, “İllerde teşkilatlanma konusunda epey bir mesafe kaydettik. Ve şimdi yaz aylarını Anadolu’yu dolaşarak geçireceğiz. 19 Mayıs’ta Anıtkabir’den yola çıktık. 26 Ağustos’ta Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 950. Yılı ve Büyük Taarruzun 99’ncu yılında da inşallah partimizi kuracağız.” ifadelerini kullandı.

TÜM ANADOLUYU GEZECEĞİZ

Adana’dan başlayıp bütün Anadolu’yu gezeceklerini belirten Ümit Özdağ, Ayyıldız Hareketinin önemli bir aşama kaydettiğini söyledi.  Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ağır sorunlar konusunda çözüm önerilerini anlatacaklarını dile getiren Özdağ,  “Biz, kimseye mevcut dertleri anlatmayacağız. Halkımız bu dertleri gayet iyi biliyor. Bu dertlerin altında eziliyor zaten. Biz, çözüm önerilerimizi anlatacağız. Biz Türkiye’nin bu mevcut krizden nasıl çıkacağını anlatacağız. Biz milli birliğimizi nasıl sağlayacağımızı anlatacağız.”diye konuştu.

BİZ HALKIN DERTLERİNİ BİLİYORUZ

Halkın dertlerini iyi bildiklerini dile getiren Özdağ, “Türkiye’yi AVM Biz Türkiye’yi AVM ekonomisinden fabrika ekonomisine nasıl geçireceğimizi anlatacağız. Türk köyünün nasıl canlanacağını, Türk tarım ve hayvancılığının nasıl canlanacağını anlatacağız. Biz, kimseye mevcut dertleri anlatmayacağız. Halkımız bu dertleri gayet iyi biliyor, bu dertlerin altında eziliyor zaten. Biz Türkiye’nin bu mevcut krizden nasıl çıkacağını anlatacağız. Biz Türkiye’yi AVM ekonomisinden fabrika ekonomisine nasıl geçireceğimizi anlatacağız”  şeklinde konuştu.

ATATÜRK ÇİZGİSİNDE BİR HAREKET

Ankara’dan Adana’ya bir heyetle geldiklerinin altını çizen Özdağ, burada değişik sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek esnafla bir araya geleceklerini söyledi. Ayyıldız Hareketi’nin Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçileri tarafından oluşturulan ve partileşme sürecinde olan bir hareket olduğunu dile getiren Özdağ, 19 Mayıs 2021’de Ankara’da Gazi Mustafa Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret edip dua ederek yola çıktıklarını anlattı.

EŞ GÜDÜM MERKEZİ KURULDU

 Ankara’da Ayyıldız Hareketi’nin Eşgüdüm Merkezi’ni kurduklarını kaydeden Özdağ, Türk tarihinin başladığı yer olan Kazakistan’ın Yesi yeni adıyla Türkistan kentine bir heyetle ziyarette bulunduklarını dile getirerek, “Aslan Baba’nın Türbesi’ni ziyaret ettik. Aslanbaba bugünkü milli kimliğimizi oluşturan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin hocasıdır. Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin türbesini ziyaret ettik ve dua ettik. Orta Asya Türklüğü Hoca Ahmet Yesevi’nin türbesini ziyaretini yarı hac olarak nitelendirir, kabul eder. Biz de duamızı ettik. Biz Türk milliyetçileri olarak Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçileri olarak yola Anıtkabir’den ve Türkistan’dan çıktık” dedi.

KONCUK: ADANA’NIN DESTEĞİ SON DERECE ÖNEMLİ

Adana Milletvekili İsmail Koncuk ise Adana insanının desteğinin son derece önemli olduğunu söyledi. İlk toplantılarını Adana’dan yaptıklarını kaydeden Koncuk, Ayyıldız Haraketi’nin bilim, birlik ve barışa önem verdiğini anlattı. Tüm herkesi Ayyıldız Haraketi’ne davet eden Koncuk, Ayyıldız Haraketi hakkında bilgiler verdi.

ESNAF ZİYARETİ

Toplantının ardından otelden ayrılan Özdağ, Koncuk ve beraberindeki heyet kent merkezinde ki esnafları ziyaret etti. Özdağ, bir seyyar tabladan şalgam suyu içerek satıcıyla sohbet etti. Daha sonra çok sayıda iş yerini ziyaret eden Özdağ, esnaf ziyaretini Atatürk Parkı civarında sonlandırdı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER