banner6

Öztürk, işçisinin yüzünü güldürdü

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, ‘çalışanın alnının teri kurumadan hakkının verilmesi gerektiğine inanan’ bir anlayışı temsil ettiğini belirterek, “Biz de 10 yıllık dönemde belediyemiz çalışanlarının hak ettikleri ücretlerini tam zamanında ödedik.

Öztürk, işçisinin yüzünü güldürdü

Öztürk, işçisinin yüzünü güldürdü

 

ADANA(İLKHABER) - Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, ‘çalışanın alnının teri kurumadan hakkının verilmesi gerektiğine inanan’ bir anlayışı temsil ettiğini belirterek, “Biz de 10 yıllık dönemde belediyemiz çalışanlarının hak ettikleri ücretlerini tam zamanında ödedik. Bu anlamda işçimizle barışık yaşadık ve yeni hizmet döneminde de bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Seyhan Belediyesi ile belediye işçilerinin örgütlü olduğu DİSK Genel İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Seyhan Belediyesi’nde çalışan 303 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde işçilerin aylık ücretlerinde ortalama % 23 oranında artış sağlandı. Toplu İş Sözleşmesi iki yıllık dönemi kapsıyor.

 

Seyhan Belediyesi çalışanlarının katılımıyla belediye hizmet binasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi imza töreni öncesinde konuşan DİSK Genel İş Sendikası Adana Şube Başkanı Kemal Aslan, “Belediye Başkanımız Prof. Dr. Azim Öztürk’le birlikte geçirdiğimiz hizmet dönemlerinde işçilerimizin hak ettikleri ücreti hem tam zamanında aldık. İşçilerimizin içeride bir alacakları bulunmamaktadır” diye konuştu.

 

Seyhan Belediyesi’nde çalışan 303 işçiyi ilgilendiren ve 2 yıllık süreyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi’ni işveren adına Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, sendika adına DİSK Genel İş Sendikası Adana Şube Başkanı Kemal Aslan imzaladı. İmza töreni İşçilerin coşkulu alkışları arasında gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER