banner6

Pandemi döneminde başarının sırrı sağlık yatırımlarında

AK Parti Yüreğir 7. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “19 yıldır sağlıkla ilgili hayata geçirdiğimiz yatırımlar, altyapılarımız olmasaydı, canla başla çalışan yetişmiş sağlık ordusuna sahip olmasaydık, dünyanın parayla yapmış olduğu hizmeti böylesine güçlü bir sosyal güvenlik ve genel sağlık sigortası kurarak ücretsiz hale getirmemiş olsaydık bu süreci bu şekilde atlatmış olamazdık." dedi.

Pandemi döneminde başarının sırrı sağlık yatırımlarında

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- AK Parti Yüreğir 7. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “19 yıldır sağlıkla ilgili hayata geçirdiğimiz yatırımlar, altyapılarımız olmasaydı, canla başla çalışan yetişmiş sağlık ordusuna sahip olmasaydık, dünyanın parayla yapmış olduğu hizmeti böylesine güçlü bir sosyal güvenlik ve genel sağlık sigortası kurarak ücretsiz hale getirmemiş olsaydık bu süreci bu şekilde atlatmış olamazdık." dedi.

AK Parti Yüreğir 7. Olağan İlçe Kongresi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nun katılımı ile gerçekleşti. Tek listenin yer aldığı kongrede mevcut  İlçe Başkanı Necip Fazıl Cengil tekrar başkanlığa seçildi. Yüreğir Kültür Merkezi'nde  gerçekleştirilen kongreye yoğun katılım oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, partilileri ile bir araya gelmeyi özlediklerini söyledi.  Kongreyi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen şartlarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Sarıeroğlu, salgın sürecini sağlıkla atlatma temennisinde bulundu.

AK Parti çatısı altında siyaset yaptıkları için çok şanslı olduklarını anlatan Sarıeroğlu, 19 yıldır dünya lideri, gönül insanı, milletin gönlünde taht kuran Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ülkeye ve İslam alemine hizmet etme imkanı bulmanın mutluluk ve gururunu yaşadıklarını belirtti.  Sarıeroğlu, salgında dünyaya örnek olan bir mücadele sürecinin hayata geçirildiğini kaydetti.

 Kovid sürecinde sağlık alt yapısının önemine dikkat çeken Saıeroğlu, “19 yıldır sağlıkla ilgili hayata geçirdiğimiz yatırımlar, altyapılarımız olmasaydı, canla başla çalışan yetişmiş sağlık ordusuna sahip olmasaydık, dünyanın parayla yapmış olduğu hizmeti böylesine güçlü bir sosyal güvenlik ve genel sağlık sigortası kurarak ücretsiz hale getirmemiş olsaydık bu süreci bu şekilde atlatmış olamazdık." dedi.

Hem yerli hem de uluslararası arenada aşı ve tedaviyle ilgili gelişmelerle tünelin sonundaki ışığın göründüğünü vurgulayan Sarıeroğlu, pandemi döneminde 156 ülkeye el uzatmış bir Türkiye’nin olduğunu söyledi.  Sarıeroğlu, hem kendi vatandaşlarının sağlığıyla ilgili hem de 156 ülkeye kardeş, dost ve güçlü elini uzatan bir Türkiye var olduğunu anlattı. Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında yapılan yardımları belirten Sarıeroğlu, bir yandan salgınla mücadele ederken diğer taraftan da hastalığın tahribatlarını engellediklerini vurguladı.

Türkiye'nin uluslararası alandaki mücadelesine dikkat çeken Sarıeroğlu, "Hız kesmeden yolumuza devam edeceğiz. Bundan rahatsız olanlar var. Böylesine uluslararası diplomaside, Azerbaycan'ın mücadelesine destek veren bir Türkiye. Yıllar sonra Karabağ'da büyük bir bağımsızlık mücadelesi verildi ve topraklarına o özgürlük ateşini yakarken can kardeşlerimizin yanında olan bir Türkiye. Libya'da aktif siyaset yapan bir Türkiye. Kıbrıs'ta hayal olan Kapalı Maraş, bununla ilgili atılımları uluslararası diplomasiyle ataklarla hayata geçiren bir Türkiye." şeklinde konuştu.

 Tacizlerin, tecavüzlerin, istismarların konuşulduğu siyasi partilerin bu çirkinlikleri örtmek için yine kadınlar üzerinden kötü bir dil kullanarak farklı şeyler söyleyerek gündemi değiştirme çabalarını kınadığı  da ifade eden Sarıeroğlu, “Ne yaparlarsa yapsınlar, partilerinin içerisinde yaşanan çirkinliklerin üzerini örtemezler, hepsi teker teker dökülüyor. Şimdi öylesine zavallı bir siyaset anlayışı ki Türkiye'nin bunu hak etmediğini özellikle ifade etmek istiyorum. Biz daha ne yapabiliriz, vatandaşlarımızı daha nasıl hizmetle buluşturabiliriz,” diye konuştu.

“Türkiye'yi daha nasıl ileriye götürebiliriz diye dertlenen bir Cumhurbaşkanının yanında siyaset yapıyoruz.” diyen Sarıeroğlu, “Diğer tarafta görüyoruz ki iş yapmayı bilmeyen, hep söyler ya Cumhurbaşkanımız 'çöp, çamur, çukur' gerçekten çöp, çamur, çukuru Adanalılar da şu anda görüyor. İş yapmayı bilmeyen, taş üstüne taş koyamayan, çeşme açmayı hizmet sanan, bizim yaptığımız raylı sistemlerin açılışını yapmaktan başka, heykel yapmaktan başka hiçbir iş yapmayan bir anlayış, Sayın Cumhurbaşkanımızın adını ağzına alamaz, net." ifadelerini kullandı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı hakkındaki konuşmasına tepki gösteren Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Televizyonlarda, Sayın Cumhurbaşkanımıza 'sözde cumhurbaşkanı' diyen zavallı, gerçekten Türkiye'de CHP'li seçmenlere de onlara da haksızlık olduğunu düşünüyorum böyle bir genel başkanın, kimsenin haddi değil. Sayın Cumhurbaşkanımız, hem özde hem de gönülde milletimizin Cumhurbaşkanıdır, o net. Halkımızın, sandıkta helal, meşru ve demokratik şekilde oylarıyla seçilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına 'sözde' demek gerçekten millet iradesine saygısızlıktır, millet iradesini yok saymaktır ve hala bu milleti anlamamaktır. Sayın

Cumhurbaşkanımıza 'sözde' diyenler sokakla kesinlikle bağı olmayan bir zihniyetin temsilcisidir. Sokağa çıkılsa, vatandaşları anlasalar, milletimizi tanısalar, milletimizin hassasiyetlerini, ortaya koymuş olduğu görüşleri bilseler milletimizin gönüllerine taht kuran Sayın Cumhurbaşkanımızın adını bu şekilde ağızlarına almazlar. Türkiye tarihi ayrı, dünya siyasi tarihine şu anda Sayın Cumhurbaşkanımız başarıları geçmiş durumda. 19 yıldır girdiği her seçimi zaferle, yüzünün akıyla, vatandaşlarımızın teveccühüyle kazanmış bir cumhurbaşkanıdır, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Diğer taraftan şu anda Türkiye Cumhuriyeti siyaset tarihinde halkımızın oylarıyla seçilip ilk ve tek cumhurbaşkanıdır.

 Sayın Cumhurbaşkanımıza 'sözde Cumhurbaşkanı' diyenler bir gün önce de 'Cumhurbaşkanlığı makamının işgal eden zat' diye ifade kullandı. Hiç haddinize değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın geldiği aşamaya gelmeniz için daha çok fırın ekmek yemeniz lazım. İnanın bu ülkeye hizmet etmek gibi bir dertleri yok. Sadece ortalığı karıştırmak, kaos çıkarmak. Biz niyetlerini çok iyi biliyoruz ama ne bu millet size fırsat verir ne de yüce Rabb'im size bu fırsatı verir.

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne çamur atarlarsa atsınlar ne iftira atarlarsa atsınlar, Allah doğrunun yanındadır. Aziz milletimiz de doğruları görür, yüksek ferasetiyle her zaman o doğruların savunucusu olanların yanındadır. Biz milletimiz için her daim doğruları, iyileri, güzeli yapmanın gayreti içerisindeyiz. Siz kimsiniz, ne yapmak istiyorsunuz, milletin bütün değerleriyle kavgalı bir zihniyet, faşizan bir kafa.

Yaşadığımız süreçlerde geçmişte ne kadar acı sebebi, ne kadar vatandaşlarımızla alakalı sıkıntıya sebep olan konu varsa her birini tekrardan gündeme getirmeye çalışan bir zihniyetle karşı karşıyayız. İnşallah fırsat vermeyeceğiz. Akıllı olacağız, uyanık olacağız, saflarımızı sıklaştıracağız."  

Kongrede Yüreğir İlçe Başkanı Necip Fazıl Cengil ise, kongreye katılanlara teşekkür etti.

Cengil, “Bizi bu onurlu göreve layık gören parti büyüklerime teşekkürlerimi arz ediyorum. Allah nasip ederse delegelerimizin teveccühüyle hizmet sorumluluğunu yüklenmiş olacağız. Bugüne kadar bu davaya emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ebediyete göçmüş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum.  Önemli olan bayrağı aldığımız yerden daha ileriye taşımak. Bizim siyasi anlayışımıza göre makamlar insana ayrıcalık sağlamaz, insana sorumluluk yükler, onu hizmetkar yapar. Bütün arkadaşlarım bilsin ki bundan sonra en büyük sıfatımız ‘Hizmetkâr’ dır. Büyük ve aynı zamanda onurlu bir sorumluluğu yüklenmiş bulunuyoruz. Başarının anahtarı birlik, beraberlik, karşılıklı sevgi ve saygıdadır.  Parolamız: ‘Girilmedik ev, sıkılmadık el bırakma!’ şeklinde olacak. İnşallah 2023’te, Liderimize en büyük hediyemiz Yüreğir’i, Türkiye’nin en başarılı ilçesi yapmak olacak. Bu inanç ve heyecanla yola çıkıyoruz. Rabbim mahcup etmesin” dedi.

Kongrede, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir ve AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’da birer konuşma yaparak Cengil’e hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir, AK Parti ve MHP ilçe Başkanları, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, Delegeler eski ve yeni ilçe ve Belediye Başkanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 18:25

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER