banner6

Pazar günü belediye otobüsleri çalışmayacak

Adana seçim gününde belediyeye ait toplu taşıma araçlarını kullanamayacak

Pazar günü belediye otobüsleri çalışmayacak

Pazar günü belediye otobüsleri çalışmayacak

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarının seferleri seçim nedeni ile Pazar günü iptal edildi.

Adana’nın toplu taşımacılıkta önemli görev üstlenen ve özellikle dar gelirli vatandaşların kullandığı halk arasında kırmızı otobüs olarak bilinen Adana Büyükşehir Belediyesi otobüsleri seçim nedeni ile çalışmayacak. Otobüsler yapılacak seçim nedeni ile seçim kurulunun hizmetine verilecek. Konuyla ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi’nden vatandaşları bilgilendirmek amaçlı kısa mesaj atıldı. Atılan kısa mesajda şu ifadelere yer verildi, “Belediye otobüslerimiz 30 mart Pazar Günü yapılacak olan yerel seçimlerde seçim kurullarının hizmetinde olması sebebi ile  toplu taşıma hizmeti veremeyecektir”

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlarda seçim günü bir yerden başka yere gidip oy kullanmak isteyecekleri için bu kararı yanlış bulduklarını kaydetti. Vatandaşlar, “Parası olmayan yalnızca kart ile otobüse binmek zorunda olan kişiler var. Başka mahalle de ikameti görünüyorsa nasıl gidecek o mahalleye gidip oy kullanması yarın bir gün cezaya bile mağruz kalabilir. Bunun için Bu kararın yanlış olduğunu düşünüyoruz. Sefer sayılarını azaltsınlar tamam ama tamamen otobüslerin çalıştırılmaması bir çok kişiyi mağdur durumda bırakabilir” dediler.

Adanalı vatandaşlardan Mehmet Şen, farklı mahallelere giderek oy kullanacak kişilerin olabileceğini söyledi. Belediye otobüsü ile tek seferde gidecekleri yere 2 dolmuş değiştirerek gitmek zorunda kalındığına dikkat çeken Şen, “Otobüslerin iptal olması vatandaşların hem cebine hem de zamanına mal olacak. Birçok kişi ulaşım sıkıntısı nedeni ile oy kullanmaya gitmeyebilir diye düşünüyorum. Belediye’nin bu güzel ve önemli hizmeti seçim nedeni ile aksatmasını yanlış buluyorum” diye konuştu.

Hasan Subaşı isimli kişi ise, hastası ve benzeri acil durumları olan kişilerin olabileceğini otobüslerin çalışmamasının da bir takım sıkıntılar doğurabileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER