Pozantı su

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Pozantı Su Şişeleme ve Paketleme Fabrikası’ndan üreteceği suyun adını Adanalı koydu:

Pozantı su

Pozantı su

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediyesi Beldetaş A.Ş. tarafından temeli atılan Su Şişeleme Fabrikası'nda üretilecek ürünün adının Adanalılarca konulması için başlatılan "Adını Sen Koy" kampanyasıyla ilgili çekiliş töreni Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. Yaklaşık 20 bin kişinin isim önerisinde bulunduğu kampanyada, ürüne Pozantı Su isminin verilmesini öneren 169 vatandaş arasında çekiliş yapıldı. Çekiliş sonucu belirlenen üç isim iPhone telefon kazandı. Ürünün adı Pozantı Su oldu.

 

POZANTI SU İSMİNİ 169 KİŞİ ÖNERDİ

Beldetaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, 19 Eylül 2015 tarihinde temeli atılan ve bu tarihten itibaren 3 ay içinde faaliyete geçirilmesi planlanan Pozantı Su Şişeleme ve Paketleme Tesisi’nde üretilecek mamulün adını Adanalıların belirlemesi için başlatılan Adını Sen Koy Kampanyası’nın sonuçlarını açıklamak için toplandıklarını belirterek, bilgi verdi. Op. Dr. Karayandı, “Önerilen isimler tek tek yönetim kurulu üyelerimizce incelenmiş ve Adanamızın asli unsuru olan Yörük Türkmen Kültürü’ndeki tarihi önemi, Kurtuluş Savaşı’nda üstlendiği vazife ve Türkiye’de marka haline gelmiş kaynak sularıyla bilinen Pozantı ilçemizin ismine binaen, şişelenecek suyun adının Pozantı Su olması uygun görülmüştür. Kampanya kapsamında Pozantı Su ismini 169 hemşehrimiz önermiştir. Çekilişte 3 asil, 3 de yedek isim belirlenecek” dedi.

VATANDAŞ ODAKLI HİZMET

3 isme, Beldetaş A.Ş. tarafından verileceği açıklanan iPhone telefonların hediye edileceğini açıklayan Dr. Karayandı, “Çekiliş sonucunda Beldetaş A.Ş. ya da Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının yakını bulunması ya daha sonra tespit edilmesi halinde, çekiliş iptal edilecek ve yedek listedeki isimlere hediye verilecektir. İsim listesi internet sitemizde 15 gün boyunca bulundurulacaktır. Kampanya boyunca isim önerisinde bulunan hemşehrilerimize şirketimiz adına teşekkür ederim. Adana Büyükşehir Belediyesi ve Beldetaş olarak vatandaş odaklı hizmetlerimize devam edeceğimizi bildirir, Pozantı Su isminin ilçemize ve Adana’ya hayırlı olmasını temenni ederim” diye konuştu.

 

 

Karayandı’nın konuşmasının ardından çekilişe geçildi. 169 isim arasında yapılan çekilişte Gülten Yaşar, Ayşe Erdemlioğlu ve Ayşe Bozkurt iPhone telefon kazanan isimler oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2