Sağlık çalışanlarından kan ve kök hücre bağışı

Türk Kızılayı’nın yurt genelinde sürdürdüğü kan ve kök hücre bağışına dikkat çekmek amacıyla Adana Aile Hekimleri Derneği ve Türk Kızılayı Adana Şube Başkanlığı yetkilileri , Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü‘nün ev sahipliğinde bir araya geldi.

Sağlık çalışanlarından kan ve kök hücre bağışı

Sağlık çalışanlarından kan ve kök hücre bağışı

ADANA (İLKHABER)- Türk Kızılayı’nın yurt genelinde sürdürdüğü  kan ve kök hücre bağışına dikkat çekmek amacıyla Adana Aile Hekimleri Derneği ve Türk Kızılayı Adana Şube Başkanlığı yetkilileri , Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü‘nün ev sahipliğinde bir araya geldi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Adana Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Yakup Yılancıoğlu, Adana Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr.Tamer Karaarslan’ın da katıldığı etkinlikte sağlık çalışanları “Sağlığın kalbi hayat veriyor” sloganıyla kan ve kök hücre bağışı yaptı.

Sağlıklı bireyler kan versin hayat kurtarsın

Etkinlikte konuşan Adana Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr.Tamer Karaarslan, halkın sağlıkla ilgili ilk basamak olarak başvurduğu ve koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmeti aldıkları Aile Sağlığı Merkezlerinde kan ve kök hücre bağışı ile ilgili de bilgilendirmeler yapılacağını ifade etti. Karaarslan,”Aile Sağlığı Merkezlerimizde Türk Kızılayı ile işbirliği yaparak halkımıza kan ve kök hücre bağışı ile ilgili doğru bilgiler paylaşıp, düzenli kan bağışı konusunda tüm sağlık birimlerine destek olma kararı aldık. Öncelikli olarak bizler kan ve kök hücre bağışı yapıyoruz. Tüm halkımız görsün ve örnek alsın. Sağlıklı bireylerin kan bağışı yapmalarında bir sakınca yoktur. Sağlıklı bireylere hayat kurtarmalarını öneririz. “dedi.

Kan bağışı ile ilgili yanlış bilinenler var

Halk Sağlığı Müdürlüğü’nü temsilen Dr. Yakup Yılancıoğlu’na yapılan anlamlı organizasyon ve işbirliği için teşekkür plaketi sunan Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise  “Kan ve kök hücre bağışı sağlıklı kişilerden alınır . Kişi kan bağışı yapılabiliyorsa zaten kişi sağlıklıdır. Amacımız bağışlar ile ilgili ön yargı ve yanlış bilinenleri düzeltmektir. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne ve Adana Aile Hekimleri Derneği’ne teşekkür ederiz. “ ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2