Sağlıkçılara destek çığ gibi büyüyor

Koronavirüse karşı mücadelede sağlık çalışanlarına moral destki vermek için akşam saat 21:00'da yapılan alkış eylemi 4. Gününe girdi. Ülkenin dört bir yanından eyleme destek gelirken Adanalılar’da balkonlarından pencerelerinden bu eyleme katıldı.

Sağlıkçılara destek  çığ gibi büyüyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Koronavirüse karşı mücadelede sağlık çalışanlarına moral destki vermek için akşam saat 21:00'da yapılan alkış eylemi 4. Gününe girdi. Ülkenin dört bir yanından eyleme destek gelirken Adanalılar’da balkonlarından pencerelerinden bu eyleme katıldı.

Koronavirüs vakaları Türkiye'de artarken, sağlık çalışanları hayatlarını ortaya koyarak mücadele etmeye devam ediyor.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına alkış istemesinin ardından sosyal medya üzerinden sağlıkçılara moral ve destek için alkış eylemi başlatıldı.

Alkış eylemi 4. Gününe girerken, vatandaşların balkonlara çıkarak lambaları açıp, kapatıp, ıslık çalıp, düdük öttürüp, alkış çalarak eyleme destek oldukları görüldü. Traffikte seyir halinde olan sürücülerde tam saat 21:00’da sağlıkçılara destek amaçlı kornalarına bastıkları dikkatlerden kalmadı. Sağlıkçılara destek akımı çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Öte yandan Adana'da Büyükşehir Belediye İtfaiyesi ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede görev alan sağlık çalışanlarına siren ve alkışlarla destek verdi. İki gündün alkışlı desteklerini sürdüren itfaiye ekipleri ilk alkışlı eylemini İtfaiye merkezinde gerçekleştirmişti. İtfaiyecilerin 2. destek eylemi ise, Yüreğir Devlet Hastanesi otoparkında gerçekleşti.  İtfaiye Daire Başkanı Nihat Sarraf ve ekipler, yere dizdikleri bez parçalarıyla "112" yazdı. Daha sonra ateşe verdikleri bez parçalarını hastanedekilerin görmesini sağlayan ekipler, ardından hem sirenlerini çalıp hem de alkışlarla sağlık çalışanlarına destek oldu.

Sarraf yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgınından Türkiye'nin ve dünyanın bir an önce kurtulmasını temenni ederek, "Bu hastalığın bir an önce ülkemizden gidebilmesi için ülke ve millet olarak çok hassas olduğumuz dönemdeyiz. Bu şekilde sağlık çalışanlarımıza, hastalarımıza, emniyet, itfaiye, sağlıkçı personelimiz ve askerlerimize moral verebilmek için bu organizasyonu yaptık.” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2