banner6

Sahte polise inandı gerçeğine inanmadı

Adana'da telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtan kişilere evdeki altınları alıp götürürken kocasının ihbarı üzerine gerçek polislerin yolunu kestiği kadın, "Seni dolandırıyorlar, onlar sahte polis gerçek polis biziz" demesi üzerine şoka girdi.

Sahte polise inandı gerçeğine inanmadı

ADANA (İHA) -  Bir süre polislere inanamayan yaşlı kadın, "Çok korktum, kendimden geçtim, ne yaptığımı bilmiyorum" dedi.

  Olay, merkez Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi Defne Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, telefonla aradığı Şükran Dekeli’ye (60) kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, "Sizin interneti bir dolandırıcı çetesi ele geçirmiş, buradan yasadışı işler yapıyorlar. Ben polisim, bu çeteyi belirledik. Bir operasyon yapacağız ancak bu operasyon için para lazım. Eğer operasyon yapamazsak siz suçlu durumuna düşeceksiniz" dedi. Bunun üzerine yaşlı kadın evde para olmadığın söyleyince telefondaki şahıs, "Para olması şart değil, evde altın varsa onları da getirsen olur. Yoksa cezaevine gireceksin. Şimdi altınları al adliyenin yanındaki çöp bidonunun oraya koy" dedi. Bunun üzerine kadın, evdeki altınları toplayıp kocasına söylemeden evden çıktı. Ancak kocası, eşinin telaşlı halinden bir şey olduğunu düşünerek polisi aradı. Polis, hemen kocasından kadının eşkalini alıp güzergah üzerinde araştırma yapmaya başladı. Kısa sürede kadına ulaşan polis, kadının yanına gelerek, "Biz polisiz, sizi sahte polisler dolandırmaya çalışıyor" dedi. Kadının inanmaması üzerine polis, "Bakın biz gerçek polisiz, onlar sahte polis. Gerçek polis vatandaştan para istemez, bir çete varsa onu para olmadan çökertir" diyerek kadını ikna etti. Polise biranda dilinin tutulduğunu, şoka girdiğini anlatan Şükran Dekeli, "Beni telefonla arayıp internetimin dolandırıcıların eline düştüğünü söylediler, bir sürü şey anlattılar. Beni kandırdılar, ben çok korktum, kendimden geçtim, ne yaptığımı bilmiyorum" diye konuştu.

  Aynı gün polis, 4 vatandaşı bankaya para yatırırken durdurarak dolandırılmalarının önüne geçti.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER