banner6

Şan ve şeref dolu 169 yıl

Emniyet Teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Adana Valiliği bahçesinde tören düzenlendi

Şan ve şeref dolu 169 yıl

Şan ve şeref dolu 169 yıl

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Adana Valiliği bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

 

 

Düzenlenen törende konuşan Adana İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Polis görevini yerine getirirken, hukukun üstünlüğü ve etik ilkelerini gözeterek adaletli, dürüst, şeffaf, tarafsız ve makul sürede kaliteli hizmet sunmaktadır.” dedi.

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise, “Adana Polisi her geçen gün görevini daha iyi şekilde yapabilmek için teknolojik imkanlardan da istifade etme suretiyle delilden suçluya gitme konusunda başarılarına başarılar katıyor. Adana Polisi suç ve suçlu ile mücadelede her geçen yıl daha büyük başarı göstermektedir.” diye konuştu.

 

Halil İbrahim UĞUR

 

 

ADANA-(İLKHABER) Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıl dönümü Adana Valiliği Bahçesi’nde düzenlenen tören ile kutlandı. Törende konuşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümünü kutlayarak Adana polisini son yıllarda göstermiş olduğu başarılardan dolayı kutladı.

 

 

Adana Valiliği Bahçesindeki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtı önünde düzenlen tören, anıta çelenk konulması ile başladı. Törende saygı duruşunda bunulmasının ardından ise hep bir ağızdan İstiklal Marşımız büyük bir coşku ile okundu.

 

ZEYBEK: “169 YILLIK MAZİYİ GERİDE BIRAKTIK”

Törende konuşan Adana İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Türk Polis Teşkilatı’nın şan ve şeref dolu 169 yıllık bir maziyi artık geride bıraktığını belirterek, emniyet teşkilatının sadece Türkiye’de değil tüm dünyada saygın bir yere sahip olmasından dolayı büyük gurur duyduklarını kaydetti. Cengiz Zeybek, “Teşkilatımız toplumun huzur ve güvenini sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma gibi çok önemli ve hayati bir görev üstlenmiştir. Polis görevini yerine getirirken, hukukun üstünlüğü ve etik ilkelerini gözeterek adaletli, dürüst, şeffaf, tarafsız ve makul sürede kaliteli hizmet sunmaktadır.” dedi.

 

ZEYBEK: “GÜVENLİ VE HUZURLU BİR ADANA İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Adana’da huzur ve güven ortamını sağlamak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Cengiz Zeybek, “Adana Emniyet Müdürlüğü olarak temel hedefimiz güvenlik hizmeti sunduğumuz Adanalıların tümüyle iletişim kanallarını açık tutup huzur ve asayişi kesintisiz sağlamaktır. Huzurlu ve güvenli bir Adana’yı vazgeçilmez hedef kabul ederek, gece gündüz demeden fedakarca görevlerini yapan bütün mesai arkadaşlarımın ve değerli ailelerinin 169. kuruluş yıl dönümünü tekrar kutluyorum. Ayrıca devletimizin ve milletimizin selameti uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden değerli meslek mensuplarımızı rahmetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

 

COŞ: “POLİS TEŞKİLATININ 169. YILINI COŞKU İLE KUTLUYORUZ”

Törende yaptığı konuşmaya Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözü ile başlayan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, “Bugün aziz milletimize 169 yıldır hizmet eden Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü büyük bir sevinç ve coşku içinde kutluyoruz. Büyük Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” özdeyişine uygun olarak vatana olan sevgisini görevini en iyi şekilde yapmak için ve bu uğurda gerekirse şehitler ve gazi vermekten kaçınman Türk Polis Teşkilatı aziz milletimizin gönlünde çok özel bir yer edinmiştir. Teşkilatımızın bugünlere gelmesinde emeği geçenlere şükran borçluyuz.” dedi.

 

COŞ: “GÜVENLİK HİZMETLERİ AKSATILAMAZ”

Güvenlik hizmetlerinin ilk çağlardan itibaren her toplumda çok önemli olduğunu söyleyen Vali Coş, “Şöyle bir an düşünelim; polis teşkilatının tamamının 24 saat hatta 6 saat izne çıkartıldığını hiç bir polisin cadde ve sokaklarda görev yapmadığının herkes tarafından bildiğini düşünelim. Suç işlemek isteyenlerin ne kadar çok sevineceklerini ve bu fırsatı nasıl değerlendireceklerini tahmin edebiliriz. O yüzden güvenlik hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi gereken, günün her saatinde, yılın her gününde her türlü iklim şartlarında aksatılmadan büyük bir fedakarlıkla sürdürülmesi gereken çok önemli bir hizmettir. Bu hizmetin ifasında görev alan emniyet teşkilatımızın mensupları da görevlerini en iyi şekilde yaptıkları takdirde vatana olan sevgisini en iyi şekilde ortaya koymuş her biri birer adsız kahramandır.” ifadelerini kullandı.

 

COŞ: “POLİS TEŞKİLATI GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR”

Türk Polis Teşkilatı’nın gücünü hizmet etmekle yükümlüğü olduğu milletten aldığını vurgulayan Vali Coş, “Aziz milletimiz kendisine hizmet edeni her zaman sevmiş ve baş tacı etmiştir. Büyük Atatürk, “Bu millete efendilik yoktur, bu millete hizmet eden onun efendisi olur” demiştir. Türk Polis Teşkilatı’nda bu millete hizmet ederek, milletin gönlünde özel bir yer edinmiştir. Bugün bu haftayı bu günü halkımızla kucaklaşmak, halkımızla olan sevgi ve saygı bağlarımızı karşılıklı olarak ortaya koymak için kutluyoruz.” dedi.

 

COŞ: “ADANA POLİSİ BAŞARISINA BAŞARI KATIYOR”

Adana Polisi’nin her geçen gün görevini daha iyi şekilde yapabilmek için teknolojik imkanlardan daha fazla istifade ederek ‘delilden suçluya gitme’ konusundaki başarılarına başarılar eklediğini belirten Vali Coş, “Adana Polisi Suç ve suçlu ile mücadelede her geçen yıl daha büyük başarı göstermektedir. Bundan ötürü, bu başarılı hizmetlerin verilmesinde emeği geçen arkadaşlarımı bu önemli günde bir kez daha tebrik ediyorum. Yine bu önemli günde huzurumuz için, güvenliğimiz için, bayrağımızın yurdun her köşesinde dalgalanması, devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmetle şükranla anıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan törene ayrıca Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Hüseyin Atey, polis adayları, şehit ve gazi aileleri ile çok sayıda polis katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER