banner6

Şanlıurfa turizmi için buluştular

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği'nin 2012 yılı faaliyet programı kapsamında "Yerel Medya Ulusal Medya ile Buluşuyor" etkinliğinin ikincisi Şanlıurfa El Ruha Otelinde gerçekleştirildi.

Şanlıurfa turizmi için buluştular
Şanlıurfa turizmi için buluştular

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa Gazeteciler Derneği’nin 2012 yılı faaliyet programı kapsamında “Yerel Medya Ulusal Medya ile Buluşuyor” etkinliğinin ikincisi Şanlıurfa El Ruha Otelinde gerçekleştirildi.

Kurulduğu günden itibaren yaptığı faaliyetler ile örnek olan ve sosyal yaşama katkı sunan Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, bu kez kentin imajının doğru anlatılması ve Şanlıurfa turizminin tanıtılması için adım attı. Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, Şanlıurfa’nın Türkiye ve dünyaya tanıtımında medyanın etkin rol alması amacıyla yaygın medya ile yerel medya ve kent bürokrasisini düzenlediği panelde bir araya getirdi.

Etkinliğe; Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekilleri Zeynep Karahan Uslu, Halil Özcan, Abdulkerim Gök,  Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İbrahim Halil Mutlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, , CHP İl Başkanı Halil Nimetoğlu, AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanı Adil Saraç, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, TÜMSİAD Şube Başkanı Sadık Sade, Şanlıurfa spor Başkanı Kemal Saraçoğlu, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Ahmet  Eyyüpoğlu,  Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri. Turizm işletmelerinin yetkilileri katıldı. 

Şanlıurfa Gazeteciler Derneğince  tarafından hazırlanan VTR’nin izlenmesi ardından Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Mehmet Kamil Güler yaptığı konuşmada; Şanlıurfa Gazeteciler Derneği’nin 2012 yılı faaliyet programı kapsamında “Yerel Medya Ulusal Medya ile Buluşuyor” etkinliğinin ikincisini düzenlediklerini belirterek," Bu yıl Ocak ayında internet medyasını getirerek Şanlıurfa’nın doğru şekilde tanıtımına katkı yapmak istemiştik. İkinci etkinliğimizde de bu amacı taşıyoruz. Hürriyet, CNN Türk ve Doğan Haber Ajansından gelen konuklarımız ile Şanlıurfa’da görev yapan gazetecilerimiz ve turizmcilerimiz Medyanın Şanlıurfa Turizmine katkı sağlayacaklardır. Bu programı yapmaktaki gayemiz vatandaşlarımızın özellikle bazı dizi filmlerinde Şanlıurfalıların rencide edildiğini ve Şanlıurfa’nın turizmine zarar verdiklerini belirtmelerinden kaynaklanmıştır. Şanlıurfa’ya gelen konukların Şanlıurfa’yı gördükten sonra köşelerinde, ajanslarında ve televizyon kanallarında bu güzel kentin gerçek özelliklerini yansıtacaklarına inanıyorum."dedi.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Celelettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, Halil Özcan ve Abdulkerim Gök birer konuşma yaptı.

Etkinliğe katkıda bulunan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Evren Sanayi Kooperatifi Başkanı Mustafa Arslan, OSM Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Halil Baysal, Hotel El ruha Genel müdürü Ertuğrul Er, Hacı Bekir Sofrası sahibi Bekir Yaşar ve Saraç Eğitim Kurumları Yönetim kurulu Başkanı Adil Saraç ve Teras Konukevi sahibi Fehmi Karaoğlu’na ve Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler ve Yönetim Kurulu üyelerince plaket verildi.

Kanal Biz ve Güneydoğu Medya Grubu Yönetim kurulu Başkanı Ömer Neşet kapaklı moderatörlüğündeki  panele konuşmacı olarak katılan Yalçın Bayer ( Hürriyet Gazetesi), Aslı Tuğçe Yenigün(CNN Türk), Emel Gökbulut (DHA), Murat Vural (DHA), Rahime Yaşar(Kaluri Turizm Genel Müdürü), Nazan Yücetepe( Ezel Turizm sahibi), Yusuf Sabri Dişli (Kanal Urfa) ‘ye ise katılımlarından dolayı Şanlıurfa Valisi Celelettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İ.Halil Mutlu, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun tarafından plaket verildi.

Panelde; Medyanın Şanlıurfa Turizmine sağlayacağı katkılar ve Turizmin geliştirilmesi ve sorunların çözümü konusunda panelistler görüşlerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER