banner6

SARIÇAM EKKK’DE BAŞKAN YALÇIN’IN ÇİFTE SEVİNCİ…

S.S.Adana Güney Bölgesi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (EKKK) Birliği’ne bağlı Adana Sarıçam EKKK’de çifte sevinç yaşandı. 11 yıldır kiralarda gezinen kooperatif, kendi malı olan görkemli yeni bir hizmet binasına kavuştu. Seçimli genel kurulda ise, Güney Bölge Birliği Başkan Vekili ve Sarıçam EKKK Başkanı Muhammet Yalçın’ın yönetim ve denetim kurulu listelerini ortaklar oy birliğiyle kabul ederek tam destek verdiler.

SARIÇAM EKKK’DE BAŞKAN YALÇIN’IN ÇİFTE SEVİNCİ…

ADANA (İLKHABER)   -  Yüreğir Kozan Yolu Bulvarı üzerindeki halk kompleksi yakınında bulunan yeni binanın açılışı, TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi ve S.S.EKKK Güney Bölge Birliği Başkanı Kazım Barışık, CHP Adana Eski Milletvekili Tacidar Seyhan,  Halkbankası Sarıçam Şube Müdürü Oya Yüzbaşı ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, kooperatif ve esnaf odası başkanları ile ortakların da katılımıyla alkışlar arasında coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

 

Birlik Başkanı Kazım Barışık, törende yaptığı konuşmada, Başkan Vekili ve Sarıçam EKKK Başkanı Muhammet Yalçın ile yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile ortaklarını kutlarken, “Atalarımız, ’Dünyada mekân, ahirette iman’ diye boşa dememiş. Kirada, bugün burada yarın  orada gezip durursun. İşte mutluluk bu. İnsanın rahat rahat kullanabileceği bir binaya sahip olması ne kadar güzel. Allah olmayanlara da nasip etsin inşallah. Bu vesileyle,  bu hizmet binamızın tüm esnaf ve sanatkârlara hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun”diyerek alkışlar arasında kurdelayı kesti.

 

Hizmet binasının en üst katında bulunan Kazım Barışık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda, verilen teklifin kabulü üzerine oybirliğiyle divan başkanlığına Güney Bölge Birliği Başkanı Kazım Barışık, üyeliklerine de Bölge Birliği Başkan Vekili ve Erdemli EKKK Başkanı Hüseyin Aksay ve Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Yüreğir EKKK Başkanı Hüseyin Karabulut seçildiler. Başkan Barışık da, divan heyeti adına kendilerine güvenerek oy verenlere teşekkür etti.

 

Barışık, burada yaptığı konuşmada da “Esnaf dostu” olarak gösterdiği Halkbankası’nın önemine dikkat çekerken, kendisinin de mesleğe girdiğinden bugüne Halkbankası’nı tanıdığını ve dostluğunu sürdürdüğünü, kendisinin de Adana’daki müşteriler arasında ilk 50’de yer aldığını belirterek, bundan da mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Divan Başkanı Kazım Barışık’ın daveti üzerine salonda bulunlar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, O’nun silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve esnafların hakkın rahmetine kavuşmuş tüm yakınları için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşımız okundu. Barışık, genel kurula katılan bayan konuklar ve ortakları da “Annelik” sıfatları nedeniyle alkışlatarak takdir gördü.

 

 Barışık, ülkemiz esnaf ve sanatkârlar ile tüm vatandaşlara da, yerel seçimler öncesi olası kışkırtmalara karşı “Sağduyu” içerisinde olmaya davet ederken, “Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Ama bu coğrafyada hep Müslümanlar birbirlerine kırdırılıyor. İşte Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da yaşananlar ortada. Lütfen, ülkemize ve insanımıza sahip çıkalım. Hoşgörülü olalım. Dil, Din, Irk, Mezhep ayrımı yapmayalım. Yüce Rabbimiz, insanları böyle yaratmış. O’ndan daha büyük güç var mı ? Yanlışları, aklımızı kullanarak düzeltelim. Dostça, kardeşçe yaşayalım, birbirimize sarılalım, kenetlenelim. Bu fani dünyada birbirimizi üzmenin, kırmanın kime ne yararı olacak. Herkesi, seçimde oylarını kullanarak vatandaşlık görevini yapmaya çağırıyorum. Bunu yapan, yöneticileri eleştiri hakkını da kazanır” diye konuştu.  

 

Ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak, ortakların onayına sunuldu, raporlar ayrı ayrı ibra edildi. Seçimler bölümünde Başkan Muhammet Yalçın ile Abdullah Barışık, Durmuş Bulut, Yüksel Yurdakan ve Ercan Şahbaz’dan oluşan yönetim kurulu ile Ahmet Süslü ve Cuma Bahçe’den oluşan denetim kurulu üyeleri,  ortaklarına oyuna sunuldu, ayrı ayrı oylanarak oybirliğiyle kabul edildi. Ayrıca, Bölge Birliği Temsilcileri olarak yönetim kurulundaki isimler olduğu gibi oylanarak, kabul edildi.

 

Kooperatif Başkanı Yalçın, 2002 yılında Bölge Birliği Başkanı Kazım Barışık’ın destekleriyle kurulan kurumun, açılışı da yapılan güzel bir hizmet binasına kavuştuğunu, geçen dönem 334 yeni ortak kaydettiklerini, ihtiyaç sahibi ortaklarına 2013 yılında 22 trilyon lira kredi kullandırdığına dikkat çekerken, bir kredi borcu nedeniyle kooperatife geçen 18 dönüm 600 metrekare bir tarlanın önümüzdeki günlerde açık artırma usulü ile satılacağını duyurdu.  

 

Genel kurula misafir olarak katılan CHP Adana Eski Milletvekili Tacidar Seyhan da yaptığı konuşmada, yeni hizmet binasının yapımında emeği geçenlere teşekkür ederken, “Esnaf toplumun birleştiricisidir. Kooperatifler de esnaflar için vazgeçilmezdir. Özellikle küçük esnaf devletçe desteklenmelidir”dedi.

 

Genel kurulda,  Eski Milletvekili Tacidar Seyhan, Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Barışık, Halkbankası Sarıçam Şube Müdürü Oya Yüzbaşı ve Yardımcısı Esra Koçak ile  Birlik Başkan Vekili ve Erdemli EKKK Başkanı Hüseyin Aksay,  Yönetim Kurulu Üyeleri,  Yüreğir EKKK Başkanı Hüseyin Karabulut, Mut EKKK Başkanı Hasan Manav, Tarsus EKKK Başkanı Mahmut Şahin, Ceyhan EKKK Başkanı İbrahim İkidağ, Bahçe EKKK Başkanı Mustafa Adanır,  Adana Toroslar EKKK Başkanı Hacı Ahmet Göçer, Düziçi EKKK Başkanı Bahtiyar Namlı, Osmaniye EKKK Başkanı Cemal Öz, Güney Adana EKKK Başkanı Mehmet Susar, Adana Servisçiler EKKK Başkanı Ünsal Perçin, Çukurova EKKK Başkanı Ali Metin, Ceyhan 6 Ocak EKKK Başkanı Selçuk Kanlı,  Feke EKKK Başkanı Zürhan Kurt, Karataş EKKK Başkanı Ahmet Oktay, Kozan Sancaklı EKKK Başkanı Yahya Ocak, Kooperatif Başkanı Yalçın tarafından  tarafından  ortaklara tanıtılarak alkışlandı.

 

Genel kurula ayrıca, Adana ESOB Başkan Vekilleri, Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygünsözlü, Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş ile Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar,  Elektrik Teknisyenleri Esnaf Odası Başkanı İsmail Abike,  Adana Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Abdussamet Mortepe, Adana Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman, Adana Lastikçiler Esnaf Odası Başkanı Muhsin Teze,  Adana Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Hacı Emin Ünal, Adana Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Oğuz, Adana Sütçüler, Yoğurtçular ve Peynirciler Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Adana Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Tunç,

Adana Fotoğrafçılar Esnaf Odası Başkanı Bünyamin Yüce, Adana İnşaatçılar Esnaf Odası Başkanı Cuma Bozkurt ile katılarak, Başkan Karabulut’a destek oldular.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER