banner6

Sarıeroğu: Hasar tespiti yapıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, kentte sağanak nedeniyle zarar gören bölgelerde hasar tespitinin yapıldığını belirtti.

Sarıeroğu: Hasar tespiti yapıldı

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu yaptığı konuşmada,  kentte sağanak nedeniyle zarar gören bölgelerde hasar tespitinin yapıldığını, belediyelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 41 milyon lira kaynak aktarıldığını belirtti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana 94. İl Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir katılımı ile yapıldı. Yüreğir Belediyesine ait Yüreğir Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 94. İl Danışma Meclisi Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından açılış konuşmaları gerçekleştirildi. İlk konuşmayı Ak Parti İl Başkanı Avukat Mehmet Ay yaptı. Ay konuşmasına AK Parti’nin bir teşkilat partisi olduğu vurgusunu yaparak başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinden örnekler veren Ay, “Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti’yi kurarken artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demişti. O sözün arkasındaki itici gücün adı ise teşkilattı. AK Parti birbirine kenetlenmenin, aynı yolda yürüme ahlakının sarsılmaz iradesinin tezahürüdür. AK Parti bu yönüyle bir teşkilat partisidir.” dedi.

AY: KURDUĞU LİSTEYİ ANLATTI

Kendisi göreve geldiğinde listesini oluştururken vefayı, başarı kriterlerini ve adanmışlığı merkeze aldıklarını anlatan Ay, “Bu çerçevede oluşturduğumuz liste AK Parti’nin Adana’da en kapsayıcı listesidir. Adana Türkiye’nin siyasi aynası olmaya devam ediyor. Diğer büyükşehirlerde yaşanan kısır muhalefet hezeyanlarını Adana uzun yıllardır yaşıyor.   Gündemde olan bir örnekle meseleyi şöyle açıklayabiliriz.Türkiye’nin yüz akı projelerinden biri olan Kanal İstanbul’u hükümetimiz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşa etmek istiyor. Muhalefet kanadı 50 yıllık “istemezük” türküsünü çığırıyor. Bakın dikkatinizi çekerim, daha iyisini yapalım, bir alternatif sunalım demiyorlar. Taş üstüne taş koymak yerine laf üstüne laf koyuyorlar. Bir yanda küresel bir vizyonla büyük bir iddia güden AK Parti, diğer tarafta neyi neden istemediğini bile bilmeyen bir muhalif kanat” diye konuştu.

UZUN YILLARDIR SIKINTILAR ÇEKİYOR

Adana’nın da bu sıkıntıları uzun yıllardır yaşadığını anımsatan Ay, “İşte Adana bu sıkıntıları uzun yıllardır yaşıyor. Yazıktır ki yıllardır AK Belediyecilik ile tanışamayan Adana, bugün hizmet sancıları ve etkin bir şehircilik yönetiminden uzak bir şekilde kaderine terk edilmeye çalışılıyor. Şükür ki Cumhurbaşkanımızın iradeleri, AK Parti’mizin kurmayları sayesinde bu art niyetli ve basiretsizlik kokan çabaları boşa çıkarıyoruz. Adana için yüreğimizi ortaya koyuyor şehrimizi vizyonsuzluk ve yetersizliğe teslim etmiyoruz. Şimdi Adana’nın önünde yeni bir fırsat var. 7. Olağan Kongre sürecimizi 'Adana İçin İnandığın Yolda Yürü' diyerek başlattık.” şeklinde konuştu.

DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

 Delege seçimlerimizi tamamladıklarına vurgu yapan Ay, “Önümüzdeki günlerde de ilçe kongrelerimiz başlatacağız. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek gerçekleştireceğimiz ilçe kongreleri ile kadın ve gençlik kollarımızın kongreleri halkımız ile yeniden kucaklaşmamıza vesile olacak. Kongrelerimizin şimdiden partimiz ve memleketimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.Partimizin kuruluşundan bugüne, inandığımız değerleri korumak için çıktığımız bu kutlu yürüyüşte, milletimizin gösterdiği istikameti kendimize yol bildik ve inandığımız bu yolda yürüyeceğiz. Siyaseten tali yollara sapanlar, rüzgarda savrulan yapraklar gibi kuruyup gideceklerdir. Ama AK Parti, dalları geleceğe uzanan köklü bir ağaç gibi Türkiye’nin geleceğine nefes olacaktır.” ifadelerini kullandı.

ADANA’YA 2023 YOLUNDA AK PARTİ’NİN MÜHRÜNÜ VURACAĞIZ

“Siyaseten pusulasını şaşıranlar fırtınanın ortasında yansız ve yönsüz kalacaklardır.” diyen Başkan Ay, ama AK Parti’nin ahlakın ve milli iradenin güvenli limanı olacağını savundu. Bugüne kadar Adana’da geleceğe dair umutlar büyüttüklerini savunan Ay, “Şimdi o umutlar AK Parti çatısı altında Adana’da bereketli topraklarının gölgesinde boy atacak. Biz bu hayallere; Adana’nın gençleriyle, kadınlarıyla, esnafıyla, öğrencisiyle, çiftçisiyle, işçisiyle sahip çıkacağız. Adana, AK Parti’nin yeni soluklarıyla birlikte istihdamı yükselen, bereketi büyüyen, müreffeh ve mutlu insanların birbirine tebessüm ettiği eski günlerine yeniden kavuşacak. İşte bizim kongrelerimiz bu yönüyle yüzü umuda dönük, yeni bir siyaset çağrısının kongreleridir.  Küstürmeyecek, gönüllere yolculuk yapacağız. Sefaya değil cefaya talip olacağız. Ve Adana’ya 2023 yolunda AK Parti’nin mührünü vuracağız. Bir daha yıkılmamak üzere Adana’yı AK Parti’nin kalesi yapacak, anahtarı da Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceğiz” dedi.

BİLGİLER VERDİ

Danışma meclisleri hakkında bilgiler veren Mehmet Ay sözlerini şöyle tamamladı; “Danışma meclislerimiz istişare kültürümüzün bir parçasıdır. Birbirimizi dinlediğimiz, helalleştiğimiz, bize özel ve mahrem olan dost meclislerimizdir. Sizden ricam şu ki burada saygı ve samimiyet çerçevesinde her şeyi konuşalım ama sarılarak, kucaklaşarak ve yürek yüreğe, kalp kalbe çıkalım. Çünkü AK Parti Adana Teşkilatı işte burada diri ve güçlüdür. Türk’ü, Kürt’ü, Zaza’sı, Arap’ı, Arnavut’u, Boşnak’ı burada. Alevi’si burada, Sünni’si burada. Çünkü burası Türkiye ve Adana’daki kardeşlik otağının  adıdır. Çünkü AK Parti, insanımızın siyasetteki babaocağıdır. Şimdi hep birlikte geleceğe yürüme vaktidir. Moralimizi yüksek, aşkımızı diri, şevkimizi güçlü tutacağız. AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır bir teşkilat olacağız. Bunun teşkilatım ve kardeşlerim adına sözünü veriyorum. Siz de söz veriyor musunuz? Sesiniz daha gür çıksın. Genel Merkez’den gelen misafirlerimiz bu gür sesinizi Cumhurbaşkanımıza taşısınlar. Söz veriyor musun Adana. Allah hepinizden razı olsun”

Adana Milletvekilleri, Abdullah Doğru, Şükrü Erdinç ve Tamer Dağlı’da birer konuşma yaptı.

SARIEROĞU: HASAR TESPİTİ YAPILDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu yaptığı konuşmada,  kentte sağanak nedeniyle zarar gören bölgelerde hasar tespitinin yapıldığını, belediyelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 41 milyon lira kaynak aktarıldığını belirtti. Sarıeroğlu, çiftçilerin hasarlarının da tespit edildiğine dair raporların hazırlandığını ve konunun takipçisi olacağını belirtti. Adana'nın ülkedeki en önemli kentlerden biri olduğunu ve Adanalılar ile birlikte durmadan çalışmaya devam edeceklerini işaret eden Sarıeroğlu, "AK Parti teşkilatlarımız Adana'da çok vefakar teşkilatlar. 1,5 senedir Adana sokaklarında geziyoruz. Cumhurbaşkanımızın bizlere emanet ettiği şehir için çalışıyoruz" diye konuştu.

ZOR DURUMDAN GEÇİYOR

Bölgede yaşanan olaylara dikkat çeken Sarıeroğlu, Türkiye'nin zor dönemden geçtiğini vurgulayarak, “Bölgemiz ateş çemberi, Libya'da yaşanlar ve ülkemizin almış olduğu inisiyatif, Doğu Akdeniz'de irademizi güçlü şekilde ortaya koymuş olmamız, her an yeni gelişmelerin yaşandığı dönemlerde, bizler teşkilatlar olarak sayın Cumhurbaşkanımızın ardından dimdik durmaya inşallah devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

EKONOMİK ANLAMDA GÜÇLÜ HAMLELER YAPTIK

Geçen yıl ekonomik anlamda güçlü hamleler yaptıklarını vurgulayan Sarıeroğlu, "Ekonomiyle ilgili karşı karşıya kaldığımız saldırılara anında vermiş olduğumuz cevaplar, atak bir şekilde politikalarımızı uyguluyor olmamızın etkilerini şimdi görmeye başladık. Enflasyon oranları düşüş eğilimine girdi. İnşallah 2020 tek haneli enflasyonları yaşayacağımız bir yıl olacak. Faiz oranları düşüş eğilimini sürdürüyor. Döviz kurları stabil hale geldi. Biliyorsunuz 24 Haziran seçimlerinden sonra karşı karşıya kaldığımız saldırılarda, 'Dolar 11 lira olacak' gibi piyasaları daha da alevlendirici şekilde spekülasyonlar yapılmıştı. Ama çok şükür bu işlerden medet umanların, umdukları hiçbir şey hayata geçmedi.” dedi.

GÜÇLÜ VE BÜYÜK BİR AİLEYİZ

2020-2022 ekonomi programını devreye aldıklarının, bunun etkisiyle yine birlik beraberlik içerisinde bu yılın atılım dönemi olacağını kaydeden Sarıeoğlu, "İnşallah bu süreçlerin daha iyi olduğu 2020 olacak. Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde, büyük hamleler yaptığımız bir dönemdeyiz. İnşallah bu hamlelerimize devam edeceğiz. Güçlü ve büyük bir ülkeyiz. Büyük hedeflerimiz, büyük hayallerimiz var. İnşallah bu büyük hedefleri ve hayallere hep birlikte ulaşacağız.” diye konuştu. 

 SARIEROĞLU, TEMSA’YI DEĞERLENDİRDİ

Sarıeroğlu, üretimi durduran Temsa’ya da değinerek, “Buraya geldiğimizde Temsa’dan arkadaşlarımı gördüm. Şehrimizle ilgili yakın konuların takibindeyiz. Adanamızda bir konu varsa bizim bunu takip etmememiz mümkün değil. Temsa’yı da takip ediyoruz” açıklamasını yaptı.

KANDEMİR: HİZMETLER YAPILDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de partilerinin 18 yılda Türkiye'de birçok hizmeti hayata geçirdiğini dile getirdi.  2020 yılının şahlanış yılı olacağını vurgulayan Kandemir, “Beraber güçlendik. Çok sıkıntılardan geçtik ve bugünlere geldik. Cumhurbaşkanımız ‘Birileri 2019 yılı bozgun yılı olacak diye hesap ettiler, başaramadılar’ dedi ve ardından ‘2020 şahlanış yılı olacak’ müjdesini verdi. “Hafızalarımızı taze tutmak lazım. Hatırlayın, 17-25 Aralık’ta milletin iradesini düşürebilir miyiz diye düğmeye bastılar ve muvaffak olamadılar. Gezi de 3-5 ağacı bahane ettiler ama başaramadılar. Çukurlar kazdılar ve muvaffak olamadılar. Bölgede yaşayan Kürt vatandaşlarımız bunlara itibar etmediler. Biz bu memlekete sevdalıyız dediler ve onları ellerinin tersiyle itip kenara koydular. Ülkeye çukur kazan teröristler o çukurlara gömüldüler. 15 Temmuz’da ülkeyi işgale geldiler ama yine muvaffak olamadılar. Ekonomiyle bir darbe yaparız diye düşündüler, dolar 10-15 lira olacak dediler ama başarılı olamadılar. Sınırımızın hemen yanında terör devleti kurmak istediler, teröristlere binlerce tır silah tutuşturdular ama onda da başarılı olamadılar.” dedi.

MUHALEFETE YÜKLENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Kandemir, "AK Parti kadroları Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletin hissiyatını paylaşırken, bedel öderken, geceli gündüzlü mücadele ederken, karşımızda bir cephe dağlardan saldırırken, bazıları kötülüğün amiral gemisinden kurşun sıkarken ana muhalefet neredeydi? Onun avareleri neredeydi? Aynı kötülükte buluşurken birileri, ülkenin ana muhalefeti milli bir zeminde mi yürümüştür yoksa o cephenin suyuna, değirmenine su mu taşımıştır? Bizim ekip arkadaşlarımızın işte bunu anlaması lazım. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle her şeyi millileştirdik, ana muhalefetimizi maalesef millileştiremedik. Türkiye gençlerine iş bulmaya devam edecek. 18 yılda olduğu gibi özgürlüklerde, insan haklarında, ekonomide yakaladığı, Türkiye'yi taşıdığı çıtayı AK Parti ile çok daha yukarılara taşıyacak. Türkiye'nin dört bir tarafında bedel ödemiş, emek vermiş arkadaşlarımızın gayretleriyle biz ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız. Ama istiyoruz ki ne yaptığımızı nerede bulunduğumuzu iyi anlatalım. AK Parti siyaseti, insanı siyasetin bir enstrümanı olarak görmez. Biz tarihimizden ilham alırız, bizim için insan yaratılmışların en üstüdür. Öteki kılmayız hiç kimseyi.” şeklinde konuştu.

 Konuşmaların ardından danışma meclisi basına kapalı devam etti.

                                        

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER