banner6

Seçim çalışması yapan Ak Partililere saldırı

AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, yerel seçim çalışması yapan partililerine yönelik şiddetin arttığını bildirdi.

Seçim çalışması yapan Ak Partililere saldırı

 

ADANA (İHA) -  Çırak, yaptığı açıklamada, çok kısa bir süre sonra yapılacak olan yerel seçimlerin, Çukurova'da Adana'da ve tüm ülke sınırları içerisinde demokrasi ilke ve ahengini bozmayacak, farklı partilerin birbirlerine kırıcı olmadan saygı çerçevesinde geçmesini temenni ettiklerini belirterek, "Ancak son günlerde tam da bu temennilerimizin dışında kalan ve hiçbir siyasi partimizin yaşamasını hak etmediğini düşündüğümüz davranışlar maalesef ilçemizde meydana gelmeye başlamıştır" dedi.

  İlk olarak sahada çalışmakta olan kadın kollarına mensup arkadaşlarının farklı mahallelerde, demokrasi kültüründen uzak, sosyalleşmemiş erkek bireyler tarafından saldırıya uğradığını ve darp edildiğini vurgulayan Çırak, "Bu olayın etkisinden kurtulmaya çalışırken Kenan Evren Bulvarı Seçim Büromuza içerisinde Çukurovalı seçmenlerimizle toplantı yaptığımız sırada taşlı saldırı yapılmış ve seçim büromuzda maddi hasar meydana gelmiştir. Bu saldırıyı gerçekleştirenler yakalanmış ve olay emniyete intikal etmiştir. 23 Şubat Pazar günü mahallelerde rutin çalışma yapmakta olan bir seçim anons aracımızın önü, plakası kapalı ve siyasi bir partinin Büyükşehir Belediye Başkan adayının resimleriyle süslenmiş bir araç tarafından kesilerek, araçtan inen dört kişi tarafından aracımızı kullanmakta olan ve evinin geçimini bu sayede sağlamakta olan bir şoför kardeşimiz darp etmişler ve olay yerinden uzaklaşmışlardır. Bu olay da emniyete intikal etmiştir" diye konuştu.

  Yaşadıkları bu olayların ne ilçelerinin sosyoekonomik yapısına ne de Adanalı olma kimliğine ne de örf ve ananelere yakışmadığını ifade eden Çırak, şunları kaydetti:

  "Teşkilatlarımız, asla bu yapılanlardan yaşadıkları olumsuzlukları, Çukurova ilçemizi Ak Belediyecilikle buluşturma gayretimizde en ufak bir eksiltme yaşatmayacak aksine bizi birbirimize daha çok başlayacak ve daha çok çalışmamıza vesile olacaktır. Daha fazla şiddet istemiyoruz. Tüm siyasi parti yöneticileri ve gönüllülerini demokrasilerin gereği olan seçim çalışmalarında birbirine saygı ve hassasiyetle yaklaşmaya davet ediyor, yapılacak olan yerel seçimlerin ilçemize ve ilimize hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER