banner6

Seçime 2 parti girecek

Bakan Ömer Çelik, 30 Mart’ta yapılacak seçimlere eski Türkiye partisi ve AK Parti’nin katılacağını söyledi.

Seçime 2 parti girecek

Seçime 2 parti girecek

 

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA-(İLKHABER) Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 30 Mart Yerel Seçimlerine Türkiye’de 2 partinini girdiğini belirterek, yeni bir Adana’nın inşa edilmesi için partisinin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun başta olmak üzere ilçe belediye başkan adaylarına destek istedi.

 

Bakan Ömer Çelik, 59 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Niyazi Göğer tarafından düzenlenen toplantıya katılarak otobüs hattı sahipleri ile otobüs şoförü ve muavinlerine hitap etti.

 

Geçmişte Türkiye’yi krize sokan, zarara uğratan ve zayıflamasına neden olanların 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde AK Parti’ye karşı ittifak yaptığını belirten Ömer Çelik, “Oy kullanmaya gittiğinizde oy pusulası üzerinde 20-25 partinin adını göreceksiniz, ancak Türkiye’de o oy pusulasındaki kadar parti yok. Seçime iki parti giriyor. Bir tanesi eski Türiye Partisi, diğeri ise AK Parti. Eski Türkiye partisi sürekli vatandaşı korkutmaya çalışır. Türkiye üretemiyor, krize giriyor, bölünüyor, ülkenin başına kötü şeyler gelecek deyip, gelecek için hiç bir planmaları yoktur. Çünkü o eski Türkiye partisinin geçmişte demokrasinin zayıf olmasından, ekonominin sürekli krize girmesinden, milli idarenin üzerinden sürekli vesayet oluşmasından güç alırlardı. Bunun tabi ki, CHP, MHP ve BDP diye şubeleri var. Bunlar son 1.5 aydır sadece AK Parti’nin 11 yıldır yaptıklarını eleştirmekle yetiniyor.” dedi.

 

“ONLAR HİÇ BİR ZAMAN MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKAMADI”

Geçmiş yıllarda iktidara gelen siyasi partilerin ülkeyi yönetemediğini söyleyen Bakan Ömer Çelik, “Onlar iktidara geldiğinde Türkiye’yi vatandaş değil, çıkar amaçlı güçler yönetiyordu. Onlar kendi vatandaşını değil, çıkar amaçlı güçleri dinleyip ona göre ülkeyi yönetiyordu. Vatandaş sandığa gidiyordu, milli iradeyle bir kişi belirliyordu ancak ya baskıyla, ya da ekonomik kriz nedeniyle bir müddet sonra görevlerini başkasına devretme zorunda kalıyordu. Zaman zaman da açıktan askeri darbe oluyordu. Ancak, AK Parti sandıktan çıkan sonuçları başkası tarafından çalınmasını engelledi. Bu emanete ve milli iradeye sonuna kadar sahip çıktı.” dedi.

 

“ENFLASYONU TEK HANELİ RAKAMA DÜŞÜRDÜK”

AK Parti olarak iktidara geldiklerinde enflasyonun yüzde 30-40 seviyelerinde olduğunu söyleyen Bakan Ömer Çelik, “Enflasyon, devletin kötü yönetilmesiyle vatandaşın soyulmasıdır. Siz alın teri nedir, emekle kazanmak nedir çok iyi bilirsiniz. O enflasyon oranlarını tek rakamlara indirerek o eflasyon canavarını yenen, enflasyon tehdidini yenen yine AK Parti hükümeti olmuştur. Bakın 11 yılda milli gelirimiz 3-4 kat arttı. 11 yıl önce sizin vergilerinizin yüzde 89’u faizlere gidiyordu. Bu soygun düzenine AK Parti hükemetlerine son verdi. Şimdi o paralar hastane ve okul yapımına kullanılıyor, çocukların geleceğine harcanıyor. Geçmişte ders kitaplarını dahi basamayan bir devlet vardı, şimdi ise devlet ders kitaplarını ücretsiz basıp dağıtıyor. Okullarda ücretsiz tablet dağıtılıyor.” şeklinde konuştu.

 

“HALK CHP VE MHP’Yİ ÇOK İYİ TANIYOR”

CHP, MHP ve BDP’nin AK Parti’yi eleştirmekten başka hiç bir şey yapmadığını belirten Bakan Ömer Çelik, “Bu millet CHP’nin kaos, MHP’nin ise baskı olduğunu çok iyi biliyor. Bu gün iktidara gelseler yapacakları hiç bir projeleri yok. Diyorlar ki “AK Parti gitsin.” Onlar, AK Parti’nin gittiğini ve ülkeyi kendilerinin yönetmek zorunda kaldığını görseler sabah uyanır uyanmaz bu ülkeden kaçarlar. Çünkü, bakın bu ülkeyi yönetmek vizyon, cesaret ve idare ister. Anket yaptıran bir siyasi parti kendisini, diğer anket yaptıran siyasi parti de kendisini birinci gösteriyor. Sizin idarenize ipotek koymaya çalışıyorlar. Halbuki, biz Adana’da astığımız ilanlarda ne diyoruz, “Emrin olur Adana” diyoruz. Dolayısı ile aradaki fark şudur; CHP ve MHP vatandaşı kaosla, krizle korkutmayı bilir, biz ise vatandaşla yol yürümeyi biliriz.” dedi.

 

“ADANA’DA BÜYÜKŞEHİR’İ AK PARTİLİ YAPACAĞIZ”

İlçe belediye başkanlarının bulunduları ilçelere çok fazla hizmet getirdiğini ancak büyük projelere imza atamadığını belirten Bakan Ömer Çelik, “Çünkü Büyükşehir Belediyesi AK Parti’de değildi. Bu bizim büyük bir eksiğimizdi. Şimdi hedefimiz şudur; ilçe belediyelerinde AK Parti ile devam diyeceğiz ve aynı zamanda da Adana Büyükşehir Belediyesi’ni AK Partili yapacağız. Bu böyle olduğu zaman, ilçe belediyelerinin gücünü aşan büyük projeleri Büyükşehir Belediyesi’nin gücü ile gerçekleştireceğiz. Bir siyasi devrime imza atacağız ve Abdullah Torun’u Büyükşehir Belediye Başkanı seçeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

“ADANA’DA 30 YILLIK SOYGUN DÜZENİNE SON VERECEĞİZ”

Adana’da son 30 yıldır bir soygun düzeninin hakim olduğunu belirten Bakan Ömer Çelik, “Sizlerin hayatını, Adana’nın ve çocuklarınızın geleceğini çaldılar. Şimdi bu seçimde buna son vereceğiz. Bu seçimde bu soygun düzenine ve şimdi onlar kime destek veriyorsa hepsini inşallah mağlup edeceğiz. Adana’da AK Parti’yi 1. parti yapacağız ve Adana için yeni bir sayfa açacağız.” dedi.

 

BAŞBAKANIMIZ ADANA’YA AYRI BİR ÖNEM VERİYOR

Adana’nın gişelerinde yatırımların beklediğini ifade eden Bakan Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana’ya ayrı bir önem verdiğini söyledi. Ömer Çelik, “Fakat Adana’nın talihsizliği şudur ki; Büyükşehir Belediyesi yanlış bir zihniyetin elinde 20-30 yıldır heba edildiği için Adana yapılması gereken yatırımları alamıyor. Bir şehir yatırım aldıkça işsizlik sorunu çözülür, yatırım aldıkça bir şehrin zenginliği artar, yatırım aldıkça o şehrin çehresi değişir. İnşallah bu sefer, bu yanlış düzene son vereceğiz. Bu yanlış düzene son verdikten sonra yepyeni bir Adana inşa etmek için birlikte çalışacağız.” dedi.

 

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE OY VERECEKSİNİZ”

Bakan Ömer Çelik konuşmasının sonunda ise 30 Mart Yerel Seçimleri’nin önemine dikkat çekerek, “30 Mart’ta Türkiye’nin ve çocuklarınızın geleceğine oy vereceksiniz. Kendi iradenize ve milli iradenin gasp edilmemesine oy vereceksiniz. Türkiye’nin siyasi istikrarının bozulmasına karşı çıkacaksınız ve inşallah Başbakanımıza en büyük müjdeyi Adana’dan hep birlikte vereğiz.” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER