banner6

Şehit Uzman Çavuş son yolculuğuna uğurlandı 

Irak’ın Kuzeyi Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerin tuzakladığı mühimmatın infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Serdar Temelli (23), memleketi Mardin’in Derik ilçesinde toprağa verildi. 

Şehit Uzman Çavuş son yolculuğuna uğurlandı 

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Irak’ın Kuzeyi Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerin tuzakladığı mühimmatın infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Serdar Temelli (23), memleketi Mardin’in Derik ilçesinde toprağa verildi. 

  Irak’ın Kuzeyi Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerin tuzakladığı mühimmatın patlaması sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Temelli’nin acı haberi, Mardin’in Derik ilçesi kırsal Bozbayır Mahallesi'nde bulunan ailesini yasa boğdu. Bekar olan şehidin baba ocağına Türk bayrağı asıldı. Şehidin naaşı havayoluyla Mardin’e getirildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, Bozbayır Mahallesi'nde bulunan baba evine getirilerek helallik alınmasının ardından defnedileceği mezarlığa getirildi. Burada düzenlenen tören, şehidin naaşının ambulanstan alınarak katafalka konulması ile başladı. Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Ali Hayri Çelik cenaze namazını kıldırdı.  Daha sonra Şehit Temelli’nin naaşı, omuzlarda taşınarak defnedildi.

Defin işleminden sonra şehit Piyade Uzman Çavuş Serdar Temelli için saygı atışı gerçekleştirildi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yard. Mehmet Selim Bağlı Vali Mahmut Demirtaş ile birlikte şehidin ailesine Şehidin tabutuna sarılan Türk Bayrağı ve Şehidin fotoğrafını teslim etti.

  Törene, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, MHP Mardin İl Başkanı Ferman Bozkuş, askeri erkan, şehidin yakınları ile silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

                                         

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER