banner6

Sergilerini açtılar, sertifikalarını aldılar

Adana'nın merkez ilçe Yüreğir'de Şehit Samet Saraç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan dikiş-nakış kurslarını tamamlayan kursiyerler sergi açtı.

Sergilerini açtılar, sertifikalarını aldılar
Sergilerini açtılar, sertifikalarını aldılar 

 

  ADANA (İHA) - Adana'nın merkez ilçe Yüreğir'de Şehit Samet Saraç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan dikiş-nakış kurslarını tamamlayan kursiyerler sergi açtı. 

  TOKİ Köprülü İlköğretim Okulu'ndaki serginin açılışını AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın eşi Mehtap Çelikcan, Şehit Samet Saraç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeynel Girente birlikte yapıldı.

  8 aylık bir süre içerisinde gerçekleştirilen, ev hanımlarının ev ekonomisine katkıda bulunmak üzere dikiş, mefruşat nakışı kursunda, kursiyerler öğrendiklerini ve bu süre içerisinde yaptıkları eserleri sergilediler.

  Kursiyerlerin sergisini gezen AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, yaptığı açıklamada, "Böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştiren kurs hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Yıl boyunca bu kursa katılan hanım bacılarımız, kızlarımız öğrendikleri el işi ve göz nurunu sergilemişler. Bu tip kurslar bazı yerlerde bir vatandaşımıza iş olarak dönebiliyor. Bazen de vatandaşlarımız hobi olarak çalışmalara katkı koyabiliyorlar ama her ikiside insanlarımızın üretim açısından kentimize katkı koyduğunu göstermektedir. Ben bu güzel eserleri meydana getiren tüm hanımlarımızı kutluyorum, ellerine sağlık, gözlerine sağlık dileklerinde bulunuyorum" dedi.

  Serginin gezilmesinden sonra yine kursiyerlerin hazırladığı ikramlar servis edildi.

  Daha sonra, AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın eşi Mehtap Çelikcan, Şehit Samet Saraç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeynel Girente, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER