banner6

Sertifikalı CMK eğitimleri tamamlandı

Adana Barosu tarafından 23 Ekim 2020 tarihinde başlayan ve üç gün süren sertifikalı CMK eğitimleri iki sınıf halinde sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun olarak yapıldı.

Sertifikalı CMK eğitimleri tamamlandı

ADANA(İLKHABER)-Adana Barosu tarafından 23 Ekim 2020 tarihinde başlayan ve üç gün süren sertifikalı CMK eğitimleri iki sınıf halinde sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun olarak yapıldı.

70 avukatın katıldığı seminer 3 gün boyunca Baro Tesislerinde yapıldı.

Seminere katılan avukatlara, Zorunlu Müdafilik ve Avukata Erişim Hakkı, Müdafi ve Vekil Hakları Soruşturma Özellikleri ve Yöntemleri Yakalama, Gözaltı ve ifade Alımı, Sorgu Hakimliği, Tutukluluk ve Adli Kontrol, Adli Muayene , Hukuka Aykırı Deliller Arama, El Koyma, Tanık, Teşhis ve yüzleştirme, Kovuşturma, Hüküm ve Kanun Yolları, CMK Kapsamında Uzlaşma, Mahsup ve Cezaevi Uygulamaları, CMK İç Yönergesi Baronet, Puanlama, Listeleme ve CMK Görevinin Sona Ereceği Haller, CMK'da Seri Muhakeme Usulu anlatıldı.

Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Yönetim Kurulu Üyesi, CMK Koordinatörü Av. Nevzat Elçi ve Komisyon Başkanı Av. Kübra Mimaroğlu’nun da katıldığı programda ; Av. Sebahattin Demir, Av. Ümit Büyükdağ, Av. Neval Yurtdaş Av. Erkan Çetin, Dr. Kenan Kaya, Gülçin B. Demir, Av. Kübra Mimaroğlu, Av. Filiz Feyhan Aksoy ve Av. Nevzat Elçi tarafından sunum yapıldı.

Av. Veli Küçük,  konuşmasında “Koronavirüs (Covid-19) salgınından kaynaklı zorlayıcı sebep ve benzeri nedenlerle yüz yüze yapılması gereken eğitimlere uzun bir ara vermiştik. Genele açık ve sayısal çokluğun olduğu eğitimleri yine telekonferans yöntemiyle yapmaktayız. CMK’da görev alan meslektaşlarımız İçin uzun süreli ve üç gün süren bu eğitimi tedbirlere riayet ederek tesislerimizde yapıyoruz. Geçen dönemde CMK eğitim ekibimizin eğitimleri sonucunda genç meslektaşlarımız karakollarda polislerle, adliyelerde hakimler ve savcılarla müvekkillerinin haklarını savunma açısından daha etkili ve bilinçli olduğunu memnuniyetle görmekteyiz. Bu eğitimlerin sizlerden böyle olumlu geri dönüşleri olduğu için çok mutluyuz.

Demek ki doğru yoldayız ve meslektaşlarımızın CMK dosyası vekaletli dosya ayrımı yapmaksızın yurttaşlarımıza katkı sunmaları en büyük amacımız. Angarya yasağını ihlal eden çok düşük CMK ücretlerinin de emeğin karşılığını alabileceğimiz seviyelere en azından şimdilik avukatlık asgari ücret seviyesine gelmesi bu amacı ve beklentiyi hızlandıracaktır. Aynı şekilde sizlerin de bu mücadeleye hep birlikte ortak olmanızı rica ediyor, hepinize başarılar diliyorum. Özveriyle bu güzel çalışmalarımızı gerçekleştiren değerli eğitim ekibimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER