Sevindiren karar

Çukurova Üniversitesi’nde 1999’dan bu yana yapılamayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı için hazırlık kursu başladı

Sevindiren karar

Sevindiren karar

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) 1999 yılından bu yana  yapılamayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı  için Türk Eğitim-Sen Adana 3 Nolu Üniversite  Şube Başkanı Rıfat Çelik ve ekibi kolları sıvadı. Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar’ın desteği ile Üniversite bünyesinde  bulunan  yaklaşık 2 bin 300 idari personel görevde yükselme sınavına hazırlanıyor. Türk Eğitim-Sen Adana 3 Nolu Şube Başkanı Rıfat Çelik ve ekibi tarafından organize edilen görevde yükselme sınavı için hazırlık  kursu eğitim programı düzenlendi.

 “REKTÖR MUSTAFA KİBAR İSMİ GİBİ KİBAR İNSAN “

Çukurova Üniversitesi Kongre merkezinde 30 Eylül’de başlayan hazırlık kursu eğitimi 27 Ekim’de sona erecek. Türk Eğitim-Sen Adana 3 Nolu Şube Başkanı Rıfat Çelik, Çukurova Üniversitesi Rektörü  Mustafa Kibar’ı kibar insan olarak nitelendiren Rıfat Çelik, desteklerinden dolayı  Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar’a teşekkür etti. Rıfat Çelik, “Çukurova Üniversitesinde yetkili olan Türk Eğitim-Sen hiçbir zaman yapamayacağını yaparım demedi, yapılacak olan işlerde de geri adım atmadı. Ben Şube Başkanı Rıfat Çelik  olarak yönetimim adına yönetim kurulu üyelerimiz, kadın kolları yöneticilerimiz ve üyelerimiz adına saygılarımı sunuyorum. Çukurova Üniversitesinde yıllardır yapılmayan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı vermiş olduğumuz mücadele sonucu başarı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Üniversitemizde; 1999 yılında bu yana yapılmayan sınav, yönetim değişikliği ile birlikte Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Kibar’ ın duyarlılığı ve sorun çözme konusundaki isteği doğrultusunda, diğer yönetim kademesindeki yöneticilerimizin katkılarıyla, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapılması kararı alınmıştır, Alınan karar gereği YÖK’ ün koordinatörlüğünde Anadolu Üniversitesi tarafından 8 Kasım 2015 tarihinde sınavın yapılacaktır. Yapılacak olan sınava çalışanlarımızı hazırlamak için Türk Eğitim-Sen Adana 3 no lu Üniversite Şubesi olarak Yönetim Kurullarımız ve Genel Merkezimizle yapmış olduğumuz istişare sonucunda; İlk etapta sınava girecek üyelere bütün sınav konu başlıklarını içeren kitap hazırlattık.” Dedi.

“BİZLER SÖZDE SENDİKA DEĞİL ÖZDE BİR SENDİKAYIZ”

Sınav takvimi tespit edildikten sonra Şube Yönetim Kurulu olarak Türk Eğitim Sen Genel merkezi ile yapmış oldukları istişare sonucu çalışanları ile  yapılacak olan sınavda başarı olmaları için Sınava Hazırlık Eğitim Kursu verme kararını aldıklarını ifade eden Rıfat Çelik, “Sınav konu başlıklarına göre Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden oluşturmuş olduğumuz hocalarımızın katkılarıyla kursun verilmesini duyurduk. Kursun verilebilmesi için Ç.Ü. Kampüsünde merkezi bir noktada Rektörlük makamından salon tahsisi için müracaat ettik. Rektör, Rektör Yardımcısı ve ilgili yöneticilerimizin katkısı ile Ç.Ü. Kongre Merkezi Toplantı Salonu kursu verebilmemiz için sendikamıza tahsis ettiler. Eğitim kursu Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 17:00 - 19:00 saatleri ve 30 Eylül ile 27 Ekim tarihleri arasında verilecektir. Amacımız yıllarca özlemle bu görevde yükselme sınavının yapılması idi. Bugün bu sınavın yapılma kararı alınmış iken en büyük endişemiz yıllarca bekleyen çalışanlarımızın sınavda başarısız olmaları idi. Ancak hazırlamış olduğumuz kitaplar ve branşı olan Öğretim Üyelerince vereceğimiz Eğitim Kursu ile bu endişeyi ortadan kaldırmak için maddi ve manevi çaba sarf etmekteyiz. Bu çalışmalarımız esnasında bizden hiç umudunu kesmeyen. Ağzımızdan çıkan her sözü yerine getireceğimize inanan değerli üyelerimize ve çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Bugün ilk dersimizi başlatmanın gururu ve sevinci içerisindeyiz. İlk dersi verecek olan Doç. Dr. Haşim AKÇA ve diğer derslere girecek olan hocalarımızın tamamına şükranlarımızı arz ediyoruz. Türk Eğitim-Sen olarak kurulduğu günden bu yana üyelerimize ve çalışanlarımıza verdiğimiz sözü hep yerine getirdik. Hiçbir zaman geri adım atmadık mücadeleden yılmadık. Bu kursun çalışanlarımıza üniversitemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tekrar üniversitemizin yöneticilerine ve bize inanan bize güvenen ve hiçbir zaman desteğini esirgemeyen üyelerimize ve çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.” dedi. Yapılan tören sonrası Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Haşim Akça, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununu hususunda katılımcılara bilgiler verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2