banner6

Sezer: Duamız da desteğimiz de Azerbaycan’ladır

Memur-Sen Adana İl Temsilciliği tarafından Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına tepki gösterildi.

Sezer: Duamız da desteğimiz de Azerbaycan’ladır

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Memur-Sen Adana İl Temsilciliği tarafından Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına tepki gösterildi.

Öğle saatlerinde İstasyon Meydan’ında ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli yazılı dövizler ile bir araya gelen Memur-Sen Adana İl Temsilciliği üyeleri burada basın açıklaması yaptı.  Gerçekleşen basın açıklamasını Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer okudu. Ermenistan'ın haftalardır devam eden tacizlerini sivillere yönelik saldırıya çevirdiğini belirten Sezer, Ermenistan'ın bir yandan ateşkes isterken bir yandan da resmi sosyal medya hesaplarından bu çatışmaların bir haçlı saldırısı olduğu anlamına gelecek görseller paylaştığını vurguladı.

BİZLER ASLA BİR SAVAŞTAN YANA DEĞİLİZ

Ermenistan’ın haftalardır devam ettirdiği tacizlerini sivillere yönelik saldırıya çevirdiğini söyleyen Mehmet Sezer, saldırı üzerine operasyon düzenleyen Azerbaycan askerlerinin kahramanlıkları karşısında Ermenilerin işgal ettiği bölgelerden bir kısmını bırakarak kaçmak zorunda kaldığını söyleyerek, “Bir yandan ateşkes isterken bir yandan da resmi sosyal medya hesaplarından bu çatışmaların bir haçlı saldırısı olduğu anlamına gelecek görseller paylaşan Ermeniler, insanlığa barışı, sevgiyi ve huzuru sağlamak için çabalaması gereken din adamlarının bir eline haç bir eline silah vererek onları da kullanmıştır. Her şeyden önce şunu ifade etmemiz gerekir ki; rahmet peygamberi Hz. Muhammed'in ümmeti olarak bizler, asla bir savaştan yana değiliz. Ancak sivillere saldırılırken, suçsuz kadınlar, çocuklar, yaşlılar öldürülürken hiç kimse bizden sessiz kalmamızı bekleyemez" dedi.

TÜRKİYE'YE VE TÜRKİYE'NİN DOSTLARINA HERKES ALIŞACAK

Sezer, Türkiye’nin Azerbaycan'a şartsız ve koşulsuz desteğini ilan ettiğini belirterek, "İşgal altındaki Dağlık-Karabağ’ın yeniden Azerbaycan tarafından alınması ve aslına rücu etmesi inanıyoruz ki ümmet bilincini diriltecek, ülkemize olan güveni arttıracaktır. Dünyada oyun kuran, sahada söz söyleyen ve masada da sahada kazandıklarını kaybetmeyen Türkiye'ye ve Türkiye'nin dostlarına herkes alışacak. Ne Türkiye eski Türkiye'dir ne de Azerbaycan eski Azerbaycan'dır" diyerek açıklamasını sürdüren Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer "Türkiye ve dostları, tarihi yeniden altın harflerle yazarken adeta Ermeni sözcüsü gibi hareket eden içimizdeki hainler kendine tarihin karanlık çöplüğünde yer bulacaktır" ifadelerini kullandı.

BU HAKSIZ VE HADSİZ SALDIRILARIN SONA ERMESİ İSTİYORUZ

Türkiye ve Azerbaycan’ın ilelebet tek millet iki devlet olarak yaşamaya devam edeceğini kaydeden Sezer, “Memur-Sen Adana İl Temsilciliği olarak Ermenilerin saldırılarında hayatını kaybeden sivil kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyor, şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Azerbaycan’ın yalnız olmadığını, her hal ve şart altında gardaşlarımızın yanında olduğumuzu Adana İstasyon Meydanı’ndan ilan ediyoruz. Bu haksız ve hadsiz saldırıların sona ermesi, işgal edilmiş toprakların gerçek sahibine teslim edilmesi ve bölgede bir an önce barışın sağlanması için üzerimize düşen her türlü göreve hazırız. Duamız da desteğimiz de Azerbaycan’ladır.” şeklinde konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER