Şinasi Efendi Caddesi'ne 'sihirli dokunufl'

Adana Büyükşehir Belediyesi, Şinasi Efendi Caddesi'ni modern bir anlayışla yeniden düzenleyerek, Adana'ya yeni bir yaşam mekanı kazandırıyor.

Şinasi Efendi Caddesi'ne 'sihirli dokunufl'
 ADANA (İHA) -   Kent Estetiği ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı tarafından projesi hazırlanan ve Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca uygulamaya konulan düzenlemenin 14 Şubat Sevgililer Günü'ne kadar tamamlanması planlanıyor.

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Şinasi Efendi Caddesi'ne giderek, hem buradaki çalışmaları denetledi hem de çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

  Şinasi Efendi Caddesi'ni ziyareti sırasında cadde esnafı ile sohbet eden ve onların da çalışmalarla ilgili görüşünü alan Aldırmaz, "Burasını bir yaşam mekanı olacak şekilde düzenliyoruz. Kısa zamanda Adanalıların eğlenebileceği, zaman geçireceği bir mekana dönüştüreceğiz. Buradaki uygulama bir ilk olacak. Daha sonra benzeri uygulamaları diğer cadde ve sokaklarda da yapacağız. Şinasi Efendi Caddesi'nin ardından Mithat Saracoğlu Caddesi'ni de aynı şekilde düzenleyeceğiz" şeklinde konuştu.

  Cadde esnafı sırasında onlara çalışmalarla ilgili görüşlerini soran Aldırmaz, esnafın mağdur olmaması için çalışmaları kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2