banner6

Şırdancıların gece 22:00 mağduriyeti

Şırdan satan işyerleri son çıkan genelge ile restoran kapsamında oldukları için gece saat 22:00’da işyerlerini kapatıyor. Gece iş yapma saatlerinde dükkan kapatan şırdancılar, kendilerinin bu kapsamdan çıkartılmasını istiyor.

Şırdancıların gece 22:00 mağduriyeti

Bayram Bulut

ADANA (İLKHABER)-Şırdan satan işyerleri son çıkan genelge ile restoran kapsamında oldukları için gece saat 22:00’da işyerlerini kapatıyor. Gece iş yapma saatlerinde dükkan kapatan şırdancılar, kendilerinin bu kapsamdan çıkartılmasını istiyor.

Adana’nın en ücra köşesinden en lüks semtine kadar akşam saat 17:00’dan sabaha kadar açık olan şırdancılar Korona virüs tedbirleri kapsamında çıkan son genelge ile akşam saat 22:00’a kadar açık olacağı kararlaştırıldı.

SON ÇIKAN GENELGE

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası normalleşme planı kapsamında çalışmaya başlayan restoran, kafe ve pastane gibi işletmelerde, vatandaşlara, belirlenen kurallar dahilinde sosyal mesafe kuralına uygun hizmet veriliyor. İşletmeler, belirlenen kurallar çerçevesinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeşe başladı. Ancak restoran kapsamında olan gece çalışan şırdancılarda da bu kapsama alındı. Akşam saat 17:00’dan sabaha kadar açık olan şırdancılar yeni genelge ile  saat 22:00’a kadar açık kalmaya başladı.

ŞIRDANCILAR: BİZİM İÇİN İYİ OLMADI

 Şırdan satan işyerleri kendilerininde bu genelge kapsamına alınması nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Akşam saatlerinde işlerinin başladığını ve sabaha kadar sürdüğünü anlatan şırdancılar, “Saat saat 22:00’da kapatmamız bizim için iyi olmadı. İnsanlar şırdanı gece gelip yiyoyorlar. Dükkanlarımızda hijyenik ortamlarda kurallara uyarak satışımızı yapıyoruz. Ancak belirtilen saatte kapatmak bizlerin zarar etmesine neden oluyor.” dediler.

MAĞDUR DURUMDAYIZ

Köşe başlarında kaydı olmayan vergi ödemeyen kişilerin tencere ile şırdan getirip gece satış yapıklarını anlatan işyeri sahibi şırdancılar, “Terbir alınması çok güzel. Bizlerde devletimizin herzaman yanındayız. Ancak yaşadığımız mağduriyet ortada. Sokaklarda köşe, başlarında vergi ödemeyen, tencere ile gelip şırdan satan insanlar var. Onlar satışlarına devam ediyor. Ama bizler işyerlerimizi kapatmak zorunda kalıyoruz. Yetkililerden bu önemli sorunumuza çözüm bulmalarını istiyoruz. Gerçekten mağdur durumda kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 22:30

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER