banner6

Siren sesleriyle anıldılar

Ankara’da düzenlenen hain bombalı saldırıda hayatını kaybeden Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyesi 11 demiryolu işçisi, siren sesleri ve tren lokomotifine bırakılan kırmızı karanfillerle anıldı.

Siren sesleriyle anıldılar

Siren sesleriyle anıldılar

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Ankara’da düzenlenen hain bombalı saldırıda hayatını kaybeden Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyesi 11 demiryolu işçisi, siren sesleri ve tren lokomotifine bırakılan kırmızı karanfillerle anıldı.

Sabah saatlerinde aralarında milletvekillerinin de bulunduğu çok sayıda kalabalık kitle Adana Tren Garı önünde toplandı. Burada grup adına basın açıklaması yapan BTS Adana Şube Yöneticilerinden Ahmet Avşar, hayatlarını kaybeden arkadaşlarının sömürüsüz ve özgür bir dünya için mücadele ettiklerini dile getirdi. Avşar,”Halkımız şehitlerini bağrına gömerken bizler iş yerlerinde, fabrikalarda, madenlerde ve tarlalarda sesimizi yükselteceğiz.  Baskının ve zulmün olduğu her yerde karanlığın karşısına dikileceğiz. Ölümlere inat örgütlenmek ve büyümek boynumuzun borcudur.” dedi.

Ankara Tren Garı’na saldırının yapıldığı saat 10.04’te makinistlerin siren çalması ile grup saygı duruşunda bulundu. Daha sonra grup, pankartlarla tren garına giriş yaptı. Üzerinde Türk Bayrağı ve saldırıda ölenlerin fotoğraflarının bulunduğu tren lokomotifinin etrafında toplanan kalabalık şiirler okudu. Bu sırada ölenlerin çalışma arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.
Grup, daha sonra gözyaşları içerisinde üzerinde ölenlerin fotoğraflarının bulunduğu lokomotife karanfiller bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER