banner6

Şoförler ve yolcular bilgilendirildi

Merkez otogarında otobüs şoförleri ve yolcular Kovid-19 tedbirleri, emniyet kemeri kullanımı, seyir halinde cep telefonu kullanmama, hız ve uykusuz araç kullanmamaları konusunda bilgilendirildi.

Şoförler ve yolcular bilgilendirildi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Merkez otogarında otobüs şoförleri ve yolcular Kovid-19 tedbirleri, emniyet kemeri kullanımı, seyir halinde cep telefonu kullanmama, hız ve uykusuz araç kullanmamaları konusunda bilgilendirildi.

Trafik ekipleri kentin dört bir noktasında olduğu gibi Adana Merkez Otogarı’nda da denetimlerini sürdürüyor. Adana Merkez Otogarı’na gelerek otobüslerin sürücü ve yolcularına yönelik çalışma yapan Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, hem sürücüleri hem yolcuları tek tek uyardı. Yolculara emniyet kemeri kullanımı ve Kovid-19 tedbirleri konusunda bilgiler verip, broşür takdim eden ekipler, yolcuların sorularını yanıtladı.

Şehirlerarası otobüs şoförleri ile de görüşen trafik polisleri, Kovid-19 tedbirleri, emniyet kemeri kullanımı, seyir halinde cep telefonu kullanmama, hız ve uykusuz araç kullanmamaları konusunda bilgilendirme yaptı. Çok sayıda şehirlerarası otobüslerin üzerinde yapılan uygulamalar gerekli bilgilerin verilmesinin ardından sona erdi.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

“Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce Merkez Otogarda şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde Kovid-19 tedbirleri, emniyet kemeri kullanımı, seyir halinde cep telefonu kullanmama, hız ve uykusuz araç kullanmamaları konusunda bilgilendirme yapılarak broşür dağıtılmıştır.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42