Sokaklarını deterjanlarla yıkadılar

Adana’da Korona virüsüne karşı vatandaşlar sokaklarını ve evlerinin sokağa bakan duvarlarını deterjanlarla yıkayarak dezenfekte ediyor.

Sokaklarını deterjanlarla yıkadılar

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da Korona virüsüne karşı vatandaşlar sokaklarını ve evlerinin sokağa bakan duvarlarını deterjanlarla yıkayarak dezenfekte ediyor.

Yeni tip Korona virüsü (Covid-19) salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye genelinde alınan tedbirler Adana’da da uygulanıyor. Camilerden sık sık zorunlu haller dışında sokağa çıkılmaması anonsları yapılmaya devam ediyor. Alınan bu önlemlere vatandaşların büyük bir bölümü riayet ederek evde kalmayı tercih ediyor. Evde kalan vatandaşlar sokaklarından yayılacak olası bir virüse karşı kolları sıvayarak mahallelerini kendi imkanları ile dezenfekte etmeye başladı.

SOSYAL MESAFE KORUNDU

Adana’nın Seyhan İlçesi Narlıca Mahallesi’nde ikamet eden bazı vatandaşlar sokaklarını ve sokak duvarlarını hipo ve deterjanlarla yıkadı. Sosyal mesafeyi koruyarak yapılan sokak hijyeninine çok sayıda mahalleli katıldı. Ellerine süpürge, deterjan, hipo ve benzeri temizlik malzemelerini alan vatandaşlar ilk olarak hortumla suladıkları mahallelerine temizlik malzemelerini dökerek köpürttü. Köpük içerisinde kalan sokak ve duvarlar daha sonra hortumlar ve fırçalarla iyice yıkandı.

EVDE KAL, HAYATTA KAL

Büyük biz özveriyle gerçekleşen sokak temizliğinde yağlı vatandaşların ve kronik hastalığı olanların camlardan balkonlardan yapılan temizliğe fikir sunarak destek verdikleri dikkatlerden kaçmadı. Mahalle sakinlerinden Adem Balcı, “Mahalle sakinleri olarak mahallemizi temizledik. Bütün mahallede herkes kendi mahallesinde evinin önünü aynı şekilde temizleme gayretini gösterirlerse hem devletimize hem birbirimize büyük ölçüde faydası olacaktır ve bu baş belası virüsü yenmiş oluruz. Evde kal, hayatta kal” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2