banner6

“Soner amca bizi unutma!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin’in engellileri ziyareti sırasında duygusal anlar yaşandı. Engellilerle şakalaşıp birlikte börek yiyen Çetin, “Soner amca bizi unutma” diyen Down Sendromlu bir gence “Artık yalnız değilsiniz, ben varım” diye yanıt verdi.

“Soner amca bizi unutma!”

ADANA(İLKHABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin’in engellileri ziyareti sırasında duygusal anlar yaşandı. Engellilerle şakalaşıp birlikte börek yiyen Çetin, “Soner amca bizi unutma” diyen Down Sendromlu bir gence “Artık yalnız değilsiniz, ben varım” diye yanıt verdi.

 

KOLUNA GİRDİ, SU BÖREĞİ YEDİRDİ

CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine yönelik gezisi sırasında oldukça keyifli anlar yaşadı. Partiye ait müzik sesinin duyulmasıyla birlikte eğitim gördükleri merkezden dışarı fırlayan İpek ve Efe Harun Koç adlı iki engelli, doğal tavırlar içinde CHP Çukurova adayı Soner Çetin’i koşarak kapıda karşıladı. İpek ve Efe adlı iki genç, “Başkan siz misiniz?” diye sorduktan sonra Soner Çetin’in koluna girdi, ayrıca eliyle su böreği ikram etti.

 

BİR GÜN HERKES ENGELLİ OLABİLİR

Sosyal devlet olmanın gereklerinden birinin engellilerin önündeki tüm engellerin kaldırılması olduğuna işaret eden CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin, “Biz CHP olarak sosyal belediyeciliği hayatın her alanında yapacağız. Bunlardan biri de engelsiz, Avrupa standartlarında bir Çukurova yaratmaktır. Engellilerimize eğitim veren, destek olan tüm özel ve kamu kuruluşlarına Çukurova Belediyesi olarak destek sunacağız. Unutulmasın ki bir gün herkes engelli olabilir” diye konuştu.

 

-ÇOK YAKIŞIKLISIN, AYNEN ÖYLE!!!

Özel eğitim merkezindeki buluşmada Soner Çetin ile engelliler arasında çok eğlenceli bir sohbete tanık olundu. İpek adlı genç kız, “Sen ne kadar şirin bir kızsın” diyen Soner Çetin’e “Evet öyleyim. Tam da öyle” yanıtını verirken Efe Harun Koç da yakışıklılığını öne çıkardı. “Ev sahibi benim, böreği benim ikram etmem gerekirdi” diyen Efe Harun Koç’un “Sen de bayağı yakışıklısın” diye iltifat eden Soner Çetin’e verdiği yanıt şöyle oldu: Evet aynen öyle, yakışıklıyım, zaten herkes öyle diyor…

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2014, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42