banner6

Sorun dinliyor çözüm buluyor!

Keresteciler ve Mobilyacılar Sitesi esnafı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Aldırmaz'dan yol ve altyapı sorunlarının giderilmesi istedi

Sorun dinliyor çözüm buluyor!

Sorun dinliyor çözüm buluyor!

 

  ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Keresteciler ve Mobilyacılar Sitesini ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinledi, çözümü konusunda ilgili birimlerin yetkililerine talimat verdi. 

  Adana Sanayi Odası  Başkanı Sadi Sürenkök ile birlikte Keresteciler ve Mobilyacılar Sitesi'ne giden Aldırmaz, önce siteyi gezdi, esnafla sohbet etti, sorunları yerinde gördü. Zihni Aldırmaz daha sonra sitelerde faaliyet gösteren esnafın sorunlarının dile getirildiği toplantıya katıldı.

  Mobilyacılar Sitesi Başkanı Adnan Turgut, esnafın sorunlarına çözüm bulunması için böyle bir toplantıyı düzenlediklerini anlattı.

  Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı da, mobilya sektörünün bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan, ciddi istihdam yaratan bir sektör olduğunu belirtti.

  Geçmişte yerel yönetimlerden bekledikleri desteği görememekten yakınan Yalçın Avcı, "Ama şimdiki belediye başkanımız her zaman yanımızda" ifadesini kullandı.

  Yalçın Avcı, Adana'nın sektörde bölgenin hatta Ortadoğu'nun merkezi olmaya aday olduğunu belirterek, "Ama öncelikle sitemizin güzelleşmesi gerekiyor. Dışardan gelen müşterilerimiz siteye girdiği zaman güzellik görmüyor. Yolların parke ile döşenmesini, kaldırımlarımızın yapılmasını istiyoruz. Ayrıca şehir içindeki mobilyacılar da dağınık halde. Bu ciddi bir sorun. Bu sorunlar çözülürse esnafın işleri daha iyi olacaktır. Yol ve kanalizasyon sorunu giderildiği taktirde dışarıdaki esnaf siteye gelecektir" dedi.

  Keresteciler Sitesi Başkanı Ali Cerit ise sorunların ortak olduğunu belirterek, yol, altyapı ve peyzaj sorunlarının giderilmesini istedi.

  Toplantıda söz alan ADASO Başkanı Sadi Sürenkök de, sözlerine Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek başladı. Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın çözüm için toplantıya katıldığını anlatan Sürenkök, sorunların kısa zamanda çözüleceğine olan inancını belirtti. Sürenkök, "Çözüm için buraya geldiler. Keresteciler ve Mobilyacılar Sitelerinde çalışmalar başlatılmış ve belirli bir aşamaya gelmiştir. İnanıyorum ki bu yaz bitmeden buradaki sorunlar da çözüme kavuşturulmuş olacak" dedi.

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise, sitelerin tüm sorunlarını çözeceklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin ne yapması gerekiyorsa yerine getireceğini kaydeden Zihni Aldırmaz, "Asfalt ve altyapı ile ilgili tüm sorunlarınızı çözeceğiz. Sitenin güzelleşmesi için de destek veririz. Ancak yapılanlara sizin de katkı koymanız, yapılanları korumanız gerekir. Buranın imarı 3 katlı. İhtiyaç halinde yukarı doğru yapılaşma olsun. Yapıları genişletmeyin. İstiyoruz ki burası Türkiye'de örnek bir site olsun. Siz kendi çevrenizi güzelleştirin biz her türlü yardımcı oluruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42