banner6

Sosyal Hizmetler Vakfı'ndan Yeni Üniversite'ye destek

Adana Sosyal Hizmetler Vakfı Başkanı Nusrettin İlhan, "Yeni kurulan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'mize sahip çıkmak Adanalılık ruhu gereği öncelikli görevimizdir" dedi.

Sosyal Hizmetler Vakfı'ndan  Yeni Üniversite'ye destek

Sosyal Hizmetler Vakfı'ndan

Yeni Üniversite'ye destek

 

 

Adana Sosyal Hizmetler Vakfı Başkanı Nusrettin İlhan, "Yeni kurulan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'mize sahip çıkmak Adanalılık ruhu gereği öncelikli görevimizdir" dedi. Adana'ya yeni bir üniversite kurulmasını sevinçle karşıladıklarını söyleyen İlhan, ancak daha sonra yaşanan tartışmaların bu sevinçlerini üzüntüye dönüştürdüğünü ifade etti.

 

İlhan, "Yeni Üniversiteye sahip çıkmak Adanalılık ruhu gereği öncelikli görevimizdir" diye konuştu.Bazı kesimlerin Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin tahsis edilen alana kurulmasına karşı çıkmasının Adana'nın menfaatine olmadığını söyleyen İlhan, üniversitelerin kuruldukları bölgeleri sosyal ve ekonomik açıdan kalkındırdıklarına dikkat çekti.

İlhan, "Adana Sosyal Hizmetler Vakfı olarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin tahsis edilen alanda kurulmasını olumlu buluyoruz. Üniversitenin biran önce kurulmasını, geciktirilmesinin kimseye fayda getirmeyeceğini aksine zarar getireceğini düşünüyoruz" dedi.

  İlhan, üniversitenin yeni kurulan Sarıçam İlçesine de ayrıca bir canlılık kazandıracağını vurguladı.

  Adana Sosyal Hizmetler Vakfı olarak kente, bölgeye ve ülkeye sosyal ve ekonomik açıdan yarar sağlayacak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin bir an önce kuruluşunun tamamlanarak, eğitim-öğretime başlanmasını beklediklerini söyledi. İlhan, "Ayrıca konuya ilişkin Adana'yı ön planda tutan duyarlı bir yaklaşım sergileyen ve tarafları sağduyuya çağıran Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş'u da destekliyor ve yaklaşımından dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER