banner6

Sözlü, hızını artırdı

Seçimlere iki hafta kala Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, gece-gündüz devam eden yoğun çalışma temposunu daha da artırdı.

Sözlü, hızını artırdı

Sözlü, hızını artırdı

 

 

ADANA (İHA) - Seçimlere iki hafta kala Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, gece-gündüz devam eden yoğun çalışma temposunu daha da artırdı.

DOLMUŞÇULARLA KAHVALTI
Güne erken başlayan Sözlü, Seyhan Akkapı Dolmuş Durağını ziyaret ederek, dolmuşçu esnafı ile sabah kahvaltısında buluştu; Adana'nın ulaşım sorunlarıyla ilgili fikir alış verişinde bulundu. Çakmak Plaza’daki mescitte kıldığı Cuma namazının ardından Plaza içinde ve Çakmak Caddesinde esnafa “hayırlı işler” dileyen Sözlü, Adana Süper FM’e konuk olarak Ebru Berköz’ün sunduğu “Siyaset Gündemi” programına katıldı. Sözlü, burada hem dinleyicilerden gelen, hem de Ebru Berkuz’un sorularını cevapladı.

“DURAK’DA YAPILAN HAKSIZLIK”
Sözlü Aytaç Durak ile ilgili soruya şöyle cevap verdi:
“Aytaç Durak takdir edersiniz ki, haksız bir şekilde görevden el çektirilmiş bir büyükşehir belediye başkanıdır. Türkiye’de MHP’nin en önemli kalesi olan Adana’da MHP Büyükşehir Belediyesini kazanmıştır. Hükümet bunu hazmedemedi. Bu faşist bir uygulamadır. 12 yıldır bir AK parti iktidarı var. Uygulamalar faşizan uygulamalar haline geldi. Güya askeri vesayetten bahsedenler 28 Şubat’a rahmet okutacak bir şekilde sivil vesayet ortaya koydular.”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUAMELESİ GÖRÜYORUM”
Adana’da her gittiği yerde 30 Mart’tan sonra Adana’nın “Büyükşehir Belediye Başkanı” muamelesi gördüğünü kaydeden Sözlü, “Değerli büyüğümüz Sayın Aytaç Durak kendisine yapılan haksızlığı gidermek ve hükümete karşı bir tavır, tarz oluşturmak noktasında, onların karşısında en güçlü aday görünen MHP’nin adayı Hüseyin Sözlü’yü destekleyerek, bizim açısından olumlu bir çıkış yapmıştır” diye konuştu.

“ZİHNİ ALDIRMAZ DA BİZİ DESTEKLİYOR”
MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Zihni Aldırmaz’ın da MHP’ye desteğini belli ettiğini ve oğlunun da Çukurova Belediye meclisinde MHP adayı olduğunu belirterek, “Dolayısıyla hemen her kesimden, sağdan-soldan, tabandan, tavana önemli destekler alıyoruz. Bu vesileyle bize destek veren herkese en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“ÇATALAN BARAJI ÜZERİNE İKİ KÖPRÜ KURULACAK”
Karaisalı’dan gelen bir soru üzerine Sözlü, Karaisalı’da Çatalan barajı üzerine iki köprü kuracaklarını ve 90 kilometre uzaklıkta olan bölgede yaşayan bu insanları Adana merkezine çok yakınlaştıracaklarını söyledi.

“TAŞERON İŞÇİLER İÇİN YASA DEĞİŞİKLİĞİ ŞART”
Sözlü, bir başka soruya karşılık ise, taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesinin yasa değişikliği ile mümkün olacağını, bu nedenle partisinin seçim beyannamesinde bu konuya yer verildiğini ve bunun için MHP’nin iktidara gelmesi gerektiğini söyledi.

“BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARININ ENDİŞELENMESİN”
Kendisini çalışma tarzının farklı olduğunu söyleyen Sözlü, “Büyükşehir çalışanlarının endişelenmesine gerek yok. Büyükşehir Belediyesinde hiç kimse ekmeğinden rızkından edilmez. Belediye çalışanları da bize destek veriyor. Bir kere orada çalışan herkes bizim yol arkadaşımız. Adana halkına hizmet için birlikte ter dökeceğiz.“ şeklinde konuştu.

14 MART TIP BAYRAMINDA HASTANELERİ ZİYARET ETTİ
MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle önce Adana Tabip Odasını ziyaret ederek Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten ve değerli yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Sözlü, “Tüm doktorlarımızın ve hemşirelerimizin, sağlık alanında çalışan saplık personelimizin bayramını kutluyorum” dedi.

SÖZLÜ ZAMANLA YARIŞIYOR
Sözlü daha sonra Devlet Hastanesi, Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi, Yeni Numune Hastanesi ile Yüreğir Başkent Hastanesinde acil serviste görev yapan doktor, hemşire ve sağlık personelini ziyaret ederek Tıp Bayramını kutlarken, hastalara da geçmiş olsun dileklerini iletti. Adeta zamanla yarışan Sözlü, gün içindeki mesaisinde ayrıca Türk Sağlık-Sen'in Tıp Bayramı dolayısıyla işyeri temsilcilerine verdiği yemeğe ve ayrıca Ceyhanspor’un düzenlediği Dayanışma yemeğine de iştirak etti.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER