banner6

SÖZLÜ’DEN SABANCI’YA ADANA’YA YATIRIM DAVETİ

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin açılışına katılmak üzere Adana’ya gelen Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

SÖZLÜ’DEN SABANCI’YA ADANA’YA YATIRIM DAVETİ

ADANA (İLKHABER) Sabancıları Adana’ya daha fazla ilgi göstermeye ve yeni yatırımlar yapmaya çağıran Hüseyin Sözlü, “Her çiçek kendi ikliminde güzel açar, Sabancıların iklimi de Adana’dır” dedi.

Hüseyin Sözlü, Sabancı Ailesini Adana’da daha sık görmek istediklerini belirterek, TEDAŞ’la elektrik dağıtım işinin üstlenilmesi, Tufanbeyli’de enerji santralleri inşa edilmesi gibi faaliyetlerin memnuniyet verici olduğunu fakat yeni yatırımlar beklediklerini ifade etti. Hüseyin Sözlü, “Yeni yatırımlar için her türlü desteği vermeye hazırız. Sabancı Ailesi’nin Adana için önemi büyük. Aile her ne kadar son dönemde yeni enerji yatırımlarıyla kendisini bölgede hissettirse de, kendilerini yeni sanayi yatırımlarıyla da Adana’da görmek istiyoruz. Adana’nın bütün değerlerine sahip çıkmak istiyoruz ve Sabancı Ailesi Adana için çok önemli bir aktör. Sabancı Ailesinin zamanında Adana’da bir şeylere kırıldığını düşünüyorum. Kırgınlıklarınızı telafi etmek istiyoruz. Memleketimizin zenginlerinin serveti milli servetimizdir. Belediye Başkanı seçildikten sonra halka hitaben yaptığım ilk konuşmada, başta Sabancı Ailesi olmak üzere, iş dünyasını Adana’da görmek istediğimi ve yatırım yapmak isteyenlerin önünü açacağımı söyledim. Adana son dönemde ivme kaybetti. Desteğinizi istiyoruz. Sabancı Üniversitesi’nin Adana’da eğitim vermesini arzu ediyoruz. Yükte hafif pahada ağır üretimlerinizi Adana’da gerçekleştirmenizi bekliyoruz. Adanalı, Sabancı Ailesini seviyor ve daha çok görmek istiyor. Bunlarla ilgili sadece MHP olarak değil, belediye meclisinde görev yapan diğer siyasi partilere mensup arkadaşlarımızla birlikte hareket etme kararlılığındayız” dedi.

NİTELİKLİ TURİZM BÖLGESİ OLUŞTURULACAK

Adana’nın turizm değerlerine ve bu konuda yapmak istediklerine de değinen Hüseyin Sözlü şöyle devam etti: “Karataş’taki antik kent Magarsus ve Yumurtalık’taki tarihi kalıntılarda yapılacak kazıları destekleyeceğiz. Üniversitemizin buralarda yaptığı  araştırma ve kazıları derinleştirmesi için gerekeni yapacağız. Tarihi kalıntılarımızın Efes Antik Kenti’nden daha değersiz olduğunu düşünmüyorum. Sahil şeridimizi geliştirirken Antalya’da yapılan betonlaşma  hatasını tekrarlamadan hareket edeceğiz. Böylece nitelikli turizm bölgesi oluşturmayı planlıyoruz

YENİ DÖNEM VE BİRLİKTE YENİ İŞLER YAPMA ZAMANI

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da, Hüseyin Sözlü’yü genç, bilgili, donanımlı ve heyecanlı görmekten Adana adına çok memnun olduğunu kaydederek, “Hüseyin Sözlü Başkanın başarılı olacağına inanıyorum. Bizim Adana’ya bakışımız, ilgimiz hiç değişmedi. Şimdi yeni bir dönem başladı ve birlikte yeni bir şeyler yapabiliriz. Adana potansiyeli yüksek, zenginlikleri fazla olan bir şehir. Yapılacak çok iş var. TEDAŞ’la birlikte Çukurova’da elektriği dağıtmaya biz başladık. Rahmetli Sakıp Sabancı bunu görse çok memnun olurdu. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin 16. kez düzenlenmesi de ayrı bir gurur kaynağı bizim için. Adana’da bir festival varsa, halkın bunu hissetmesini istedik ve açılışın nehir üzerindeki sıra dışı gösterilerle renklenmesini arzu ettik” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2014, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42