Sözütek: Teröre karşı kenetlenmeliyiz

Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, Ankara Tren Garı’nın bulunduğu bölgede meydana gelen ve çok sayıda vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan vahşi terör saldırısını şiddet ve nefretle kınadıklarını bildirdi.

Sözütek: Teröre karşı kenetlenmeliyiz

Sözütek: Teröre karşı kenetlenmeliyiz

 

 

ADANA (İLKHABER)-– Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, Ankara Tren Garı’nın bulunduğu bölgede meydana gelen ve çok sayıda vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan vahşi terör saldırısını şiddet ve nefretle kınadıklarını bildirdi.

 

Ankara’da adı ve amacı “Barış” olan yürüyüşe yönelik insanlık dışı menfur saldırının, birlik ve beraberliğimizi bozmaya, ülkenin huzurunu bozarak, kardeşi kardeşe düşman etmeye yönelik olduğuna işaret eden Birlik Başkanı Sözütek, “Adana ESOB olarak, şahsım, yönetim kurulumuz ve tüm esnaf – sanatkârlarımız adına terörün her türlüsünü şiddetle kınıyor, lanetliyoruz. Bu saldırı, masum sivil halka karşı yapılmıştır. Bu açık bir katliamdır. Barışa ve huzura her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz süreçte, ortaya çıkan bu hain ve alçak saldırı, bütün halkımız gibi esnaf ve sanatkâr camiamızı da derinden üzmüştür. Bu ve benzer acıların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Her şeye rağmen halkımız, terörün üstesinden gelecek güç ve azme sahiptir. Türkiye halkı terörün her türlüsüne karşı kenetlenmelidir. Bu güzel vatana hepimizin elbirliği içinde sahip çıkması lazım. Patlamada hayatlarını kaybederek hakkı yürüyen canlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, masum kurbanların acılı aile yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2