Su baskını tarih oluyor

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin bazı mahallelerin alt yapı sorununu çözecek büyük hamle çalışmasında son aşamaya gelindi

Su baskını tarih oluyor

  ADANA (İHA) - Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Adana’nın Seyhan’a bağlı 17 mahallesi ile Yeni Vilayet civarındaki tren köprüsü altındaki su baskınını sorununu çözecek büyük altyapı yatırımı tamamlanma aşamasına geldi. 

  Batı Arıtma’dan gelen kilometrelerce uzunluğundaki ana kollektör yağmur suyu ve kanalizasyon sistemini ayırıyor. Yapılan bu devasa sistemin 17 mahalleyi ve her yağmurda trafik akışının durduğu tren köprüsü altını su baskınından kurtacağı bildirildi. Ana kollektörün tren köprüsü altına gelmesi için sadece metreler kaldı.

  Kısa bir süre sonda yağmur suyu tahliye sistemi tren köprüsü altından geçecek. Bu sistem yapımı süren Atatürk Caddesi’ni Kenan Evren Bulvarı’na bağlayacak tünelin de suyunu deşarj edecek.

 

  2.5 YILDA 105 KM ANA KOLLEKTÖR YAPILDI

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 2.5 yılda Adana’ya 105 kilometre ana kollektör yaptıklarını belirterek, “Son 50 yılda Adana’ya yapılan ana kollektör uzunluğunun 152 kilometre olduğu düşünüldüğünde yapılan hizmetin büyüklüğü ortaya çıkıyor” dedi.

  Batı Arıtma’dan gelen ve tren köprüsü altına ulaşan ana kollektörün bitmesiyle Adana’nın önemli bir sorununun çözüme kavuşturulmuş olacağını belirten Zihni Aldırmaz, “Sistem tamamlandığında gazeteci arkadaşlarımı yağmurlu bir günde tren köprüsü altına davet edip, onlara çay ikram edeceğim ve görecekler ki tek damla su birikmeyecek” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2