banner6

SÜMER: ATATÜRK TEPEDEN TIRNAĞA HÜRRİYETTİR

Cumhuriyet Halkt Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Orhan Sümer 10 Kasım nedeniyle mesaj yayınladı.

SÜMER: ATATÜRK TEPEDEN TIRNAĞA HÜRRİYETTİR

ADANA (İLKHABER)  - Mesajına; Atatürk’ün ünlü sözleriyle başlayan Sümer, şunları dedi:

"Atatürk diyor ki “ İki Mustafa Kemal vardır: Biri karşınızda duran ben, et ve kemik, fani Mustafa Kemal, ikinci Mustafa Kemal... Onu ben tarif edemem. O sizsiniz, cümlenizsiniz. Fani olmayan, yaşaması ve muvaffak olması mukadder olan Mustafa Kemal O’dur.”

Diğer Mustafa Kemal, tüm fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerdedir. O, devrimdir, yenilenmedir, medeniyettir. Atatürk tepeden tırnağa hürriyettir…
Aydınlık yerine bağnazlığı seçenler,  Ulu Önder Atatürk’ü anlamayacaklardır. Tam Bağımsız Türkiye gerçeğini emperyalizme peşkeş çekme gaflet ve hıyanetinde olanlar, doğal olarak başkalarını sevecekler, hatta kulluk, müritlik edeceklerdir.
Atatürk; İlke ve Devrimleriyle barış yolunda yol göstermiş üstün bir kişi, olağanüstü reformlar gerçekleştirmiş, sömürgecilik ve emperyalizme karşı savaşan ilk lider, insan haklarına saygılı, dünyada barışın öncüsü, bütün hayatı boyunca insanlar arasında renk, din, dil ve ırk ayrımı göstermeyen eşsiz bir devlet adamı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur.
Başarılı olmaları alın yazılarında olan Mustafa Kemaller ne seni unuturlar ne de yaktığın özgürlük ateşini söndürürler. Ne bu ülkeden vazgeçerler ne de başka ulusların kaderleri üzerinde zar atarlar... Ne sömürürler ne de sömürülmeye izin verirler.

 

“Büyük ölülere matem gerekmez,  fikirlerine bağlılık gerekir” düşüncesiyle,  sonsuzluğa geçişinin 76. yılında da Atamızı  saygı ve sevgiyle anıyor; daima izinde olacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER