banner6

Sümer: Millet fatura ödeyemez hale geldi

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, elektrik fiyatlarındaki yükselişin vatandaşın faturalarına fahiş fiyatlarla yansıdığını söyledi

Sümer: Millet fatura ödeyemez hale geldi

ADANA(İLKHABER)- CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, elektrik fiyatlarında yapılan büyük orandaki zamlar yüzünden vatandaşın elektrik faturalarını ödeyemez hale geldiğini söyledi. Üç oda bir evde kiracı olarak yaşayan bir vatandaşın 500 lira elektrik faturasıyla karşı karşıya geldiğini belirten Milletvekili Sümer, zor durumda olan vatandaşlar için elektriğin bile lüks hale geldiğini ileri sürdü.

 VATANDAŞ IŞIKLARINI KAPATIP OTURUYOR

Faturalarını ödemekte olan vatandaşların ışıklarını kapatıp, karanlıkta oturduğunu kaydeden Milletvekili Sümer, “Ekonomik refah sağlanmadıkça, tarımsal üretim artmadıkça, ithalatın değil ihracatın seviyesi yükselmedikçe, ülkemiz ne yazık ki daha zor zamanlara gebedir.” Dedi.

Orhan Sümer, “Vatandaşlarımızın bir çoğu sosyal hayatlarından vazgeçmiş durumda. Bugün çocuklu bir ailenin aylık masrafı asgari ücretin en az 3 katı seviyesinde. Artık bir çay bahçesine gidip vakit geçirmek bile pahalı hale geldi. Her şehre millet bahçesi yapacağız diye projeler açıkladılar ama milletin o bahçelere gidip çay içecek parası dahi yok” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42