banner6

Süper kreşler geliyor

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Her mahalleye kreş” vaadini hayata geçirmek için meclisten karar çıkardığını annelere müjdeledi

Süper kreşler geliyor

ADANA(İLKHABER) - Seçim öncesi “Her mahalleye kreş” sözü veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, vaadini gerçekleştirmek üzere harekete geçti. Kreşler için uygun alanları tespit ettiren Çetin, “Ailelere çok özel imkânlar sunacak kreşler için artık gün sayıyoruz” diye konuştu. Çetin meclisten karar da çıkarttı.

 

ÇALIŞAN ANNE BABALAR RAHAT OLSUNLAR

Kadınların çalışma yaşamına katılmasıyla birlikte ortaya çıkan “çocuğa kim bakacak?” sorunu, Çukurova ilçesinde yakında halledilmiş olacak. Devletin bir ölçüde karşıladığı, özel sektörün kreşler açarak çözmeye çalıştığı bu önemli sorun için Çukurova Belediyesi’nde kollar sıvandı. Seçim öncesinde henüz adayken “belediye kreşleri açacağız” diye söz verdiğini hatırlatan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Çalışan anne babalar rahat olsunlar; çocuklarına biz bakacağız. Kreşleri kurmak için arsa tespitlerini ve gerekli imar düzenlemelerini yapıyoruz” diye bilgi verdi.

MECLİSTEN SEKİZ MAHALLE İÇİN KARAR

Başkan Soner Çetin, belediye kreşi açılmasına yönelik çalışmasını Çukurova Belediye Meclisi’nin gündemine de taşıdı. Gündeme de alınan kreş yerleri için Çukurova ilçesi sınırları içindeki Beyazevler, Güzelyalı, Mahfesığmaz, Toros, Yurt, Huzurevleri, Belediyeevleri ve 100. Yıl mahallelerinde kurulacak kreşler için arsa yerleri belirlendi. Bu amaçla çalışma yapan ilgili belediye komisyonlarının raporu kabul edildi. Başkan Soner Çetin, yaptığı değerlendirmede “Halen yapımı devam eden bir kreşimize ek olarak sekiz mahallemizde de kreş kurulması için resmi adımı da atmış olduk” dedi.

ÇOCUKLARA GECE DE BAKILABİLECEK

Kreş olanağından yararlanacak anne babaların ikisinin de çalışmasının ön şart olduğunu vurgulayan Başkan Soner Çetin, planladıkları yenilikleri şöyle açıkladı:

“Çocukların bakımı ve beslenmesi için yüksek kalitede kreş hizmeti vereceğiz ancak bunun bedeli yüksek olmayacak. Makul ve kabul edilebilir bir rakam olacak. Anne babaların evlenme yıldönümü veya düğün gibi çok özel durumlarda çocuklarına geceleri de bakım hizmeti sunacağız. Nöbetçi kreş uygulamasıyla Çukurova’da yaşayan aileler çocuklarını güven ve huzur içinde belediyemize ait kreşlere bırakabilecekler.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER