banner6

Taksici cinayeti

Suriyeli oldukları zannedilen 3 kişi bindikleri taksinin şoförünün boğazını kesti, 70 lirasını ve cep telefonunu alıp, kayıplara karıştı

Taksici cinayeti

Taksici cinayeti

 

 


ADANA (İHA) - Adana'da 46 yaşındaki taksicinin boğazını keserek 70 lirasını ve cep telefonunu gasp ettikten sonra kaçan zanlıları polis her yerde arıyor.
Edinilen bilgiye göre olay, Yüreğir ilçesi Ali Hocalı Mahallesi'nde 31 Temmuz 2015 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre, Yamaçlı Mahallesi’nde bulunan Yeni Yol Taksi durağına bağlı çalışan Erdal Bayakı (46), 01 T 2405 plakalı taksisine akşam saat 19.30 sıralarında bir yolcu alarak Baraj Yolu Caddesi'ne götürdü. Yolcuyu bıraktıktan sonra Karataş Bulvarı eski Devlet Hastanesi yanına geldiği sırada taksiye el kaldıran kimliği belirsiz 3 kişiyi otomobiline aldı. Zanlılar Ali Hocalı Mahallesi'ne gitmek istediklerini söyledi. Bir kişi taksicinin yanına iki kişi ise arka tarafa oturdu. Zanlılar Ali Hocalı Mahallesi'ne varmak üzereyken arkada oturan kişinin birisi taksicinin boğazına bıçak atıp cebindeki 70 lirayı ve cep telefonunu alıp taksiciyi de aşağı atarak, taksiyi de alıp tekrar Adana istikametine doğru kaçtılar. Bu arada taksici boğazını tutarak yola çıkıp gelen bir TIR'ı durdurarak, "Beni gasp ettiler boğazımı kestiler, Türkçeleri biraz kırıktı, Suriyeli olabilirler. Hemen polise haber ver" dedi. Bunun üzerine TIR sürücüsü önce sağlık ekiplerine daha sonra da polise haber verdi. Taksici sağlık ekipleri tarafından Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Polis yaptığı araştırmada taksiyi Sarıçam ilçesine bağlı Baklalı Mahallesi yakınlarında buldu. Ancak zanlılara ulaşamadı.
Cinayet Büro Amirliği dedektifleri cinayet zanlılarını bulmak için adeta iğneyle kuyu kazar gibi çalıştı. Dedektifler, önce taksicinin en son götürdüğü yolcu istikametindeki güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Yapılan bu incelemede taksicinin akşam saat 19.00 gibi Baraj Yolu Caddesi'ne müşteri götürdüğü, daha sonra çevre yolundan Karataş Bulvarı üzerinden durağına gelirken eski Devlet Hastanesi önünde 3 kişiyi alarak Süleyman Vahit Caddesi'nden Ali Hocalı Mahallesi'ne doğru yola çıktığını saptadı. Polis bu saatten sonra da taksiciden haber alınamadığından ve yaralı halde Ali Hocalı Mahallesi'nde bulunduğundan zanlıların bu 3 kişi olduğunu saptadı. Dedektifler, zanlıların gidebileceği başta Yüreğir'in mahalleleri olmak üzere Seyhan ve Sarıçam'da toplam 15 mahallede güvenlik kamerasından alınan fotoğraflarla zanlıları aradı.
Bu arada polis, yaklaşık 400 vatandaş ile yüz yüze görüştü. Ancak bütün bu çalışmalara rağmen zanlılara bir türlü ulaşılamadı. Taksicinin ölmeden önce "Türkçeleri kırıktı Suriyeli olabilir" sözlerinden yola çıkan polis, çevre illerdeki Suriyeliler de olmak üzere yüz binlerce Suriyeli fotoğrafı ile eldeki fotoğrafları eşleştirdi ancak zanlılar bulunamadı. Polis hala her yerde zanlıları bulmak için çalışma yapıyor. Polis 155'e yapılan ihbarları da titizlikle değerlendirip boğazı kesilerek öldürülen taksicinin katillerini bulmaya çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER