banner6

Tarihi geçmiş ürünlerin satışları devam ediyor

Tarihi geçmiş ürünler satılmaya devam ediyor. Son olarak bir petrol istasyonuna girerek, yakıt alan kişi, iki adet de küçük pet şişede su satın aldı.

Tarihi geçmiş ürünlerin satışları devam ediyor

Bayram BULUT

Özel haber

ADANA (İLKHABER)-Tarihi geçmiş ürünler satılmaya devam ediyor. Son olarak bir petrol istasyonuna girerek, yakıt alan kişi, iki adet de küçük pet şişede su satın aldı. Suyu içerken petşişelerin üzerinde ki tarihe dikkat eden tüketici son kullanma tarihinin 2017 yılına ait olduğunu gördü.

Adana’da yaşayan Mustafa Polat isimli vatandaş aracıyla dolaşırken yakıt almak için Dağlıoğlu Mahallesi içerisinde bulunan bir petrol istasyonuna girdi. Yakıt dolumu yapıldığı sırada susayan Polat, petrolün marketine giderek küçük petşişede iki adet su satın almak istedi.

İKİ ŞİŞEYİ KONTROL ETTİ

Suları ve yakıtını alan Polat aracına binerek petrol istasyonundan ayrıldı. Yolda suyu içmek için petşişeyi eline alan Polat’ın gözü petşişedeki son tüketim tarihine takıldı. Her iki şişeyi de kontrol eden Polat, iki petşişeninde üzerindeki son tüketim tarihinin 2017 yılı olduğunu gördü.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Polat, yaşadığı durumu şöyle anlattı;

“Bir iş için Dağlıoğlu Mahallesi tarafına gittim. Yakıtımın azaldığını gördüm. mahalle içerisinde bir petrol istasyonu gördüm. Petrol istasyonuna yakıt almak için girdim. Bu sırada susazdığımı fark etim. Su almak için market bölümüne giderek iki adet su aldım. Suları aracımın içine kattım. Yakıt ödemesini yaptıktan sonra petrolden çıkar çıkmaz suyu içmek istedim. Petşişenin kapağını alıp bir yudum su içtikten sonra gözüm son tüketim tarihine takıldı.

TARİHİ 3 YIL GEÇMİŞ

Petşişenin üzerinde son tüketim tarihi 16.07.2017 yazıyordu.  Araçta bulunan arkadaşıma baktığımda oda suyu içiyordu. Suyu içmemesini söyledim kendisine. İkimizde suları bıraktık. Aracı kenara çekerek yanlış mı gördüm diyerek tekrar suyun üretim ve son tüketim tarihine baktım. Ancak yayınmadığımı gördüm. Suyun petşişede olması ve son tüketim tarihin üzerinden 3 yıl geçmiş olması gerçekten şok edici bir durum.

İNSAN SAĞLIĞI İLE OYNANIYOR

İnsan sağlığı ile oynanıyor resmen. Petşişelerin kanserojen madde içerdiğini her zaman söylerler. Peki 3 yıl boyunca içerisinde su kalmış ürünü nasıl oluyor da satıyorlar. Hiç kimse bu ürünleri denetlemiyor mu? Bu sadece benim karşılaştığım durum. Daha önce arkadaşlarım farklı yerlerde yaptıkları alış verişlerde tarihi geçmiş ürün aldıklarını anlatıyorlardı. Yani bir tek yerde değil bu durum. Kentin bir çok yerinde maalesef ki satılıyorlar. Yetkililerin bu duruma ividilikle bir çözüm bulmalılar. İnsan sağlığının söz konusu olduğunu unutmamalılar.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 21:43

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER