Taşerona kadro vermeyene oy yok

Kamu Şirket Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Halit Önük, kendilerine kadro vermeyen, partilere oy da vermeyeceklerini söyledi.

Taşerona kadro vermeyene oy yok

Taşerona kadro vermeyene oy yok


 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Kamu Şirket Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Halit Önük, kendilerine kadro vermeyen, partilere oy da vermeyeceklerini söyledi.

Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi Abidin Dino Parkı önünde bir araya gelen Kamu Şirket Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri burada tüm taşeron işçilere kadro isteyerek, “Kadro yoksa, oy da yok” dedi. Grup adına basın açıklaması yapan Kamu Şirket Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Halit Önük, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye’de bulunan taşeron sayısının 10 Milyon’un üzerinde olduğu vurgulayan Önük, kendilerinin isteseler siyasi parti kurup tüm taşeronların oyunu alarak seçim barajını bile aşabilecek durumda olduklarını aktardı. Önük, kendilerinin parti kurma gibi bir düşüncelerinin olmadığını ancak bu kadar sayıca fazla olan taşeronların bir an önce asıl kadroya alınmasını istedi. Kendilerine kadro vermeyen siyasi partilere oy da vermeyeceklerini öne süren Önük, bunu seçimlerde herkesin göreceğini kaydetti.

Ardından bir konuşma yapan Güvenlik İş Sendikası Başkanı Sedat Tugan ise,  Taşeron işçilerin somut ve kararlı adımlar atılmasını beklediğini belirtti. İşten çıkartmalara, ölümlere, taşeron işçilerin seslerini duymayanlara artık yeter dediklerini kaydeden Tugan, “Tüm taşeron işçilere kayıtsız şartsız kadro yoksa oy da yok diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2