Terörün her türlüsünü kınıyoruz

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu, Ankara’da meydana gelen saldırıyı kınadı.

Terörün her türlüsünü kınıyoruz

Terörün her türlüsünü kınıyoruz

 

 

    ADANA (İLKHABER)- Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu, Ankara’da meydana gelen saldırıyı kınadı. Terörün her türlüsüne karşı olduğunu bildiren ÇGC Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.


    Türkiye’nin içeride ve dışarıda kaos ortamına sürüklenmeye çalışıldığının açıkça görüldüğünü bildiren ÇGC Yönetim Kurulu, “Barış adı altında düzenlenmek istenen mitinge kan bulaşması hiçbir kesim tarafından kabul edilmemeli” dedi.


    Türkiye’nin birçok yerinde toplanarak Ankara’ya hareket eden ve burada buluşan vatandaşların demokratik haklarını kullanmaktan başka düşüncelerinin olmadığına işaret ÇGC Yönetim Kurulu, “Ülkemizin karanlık sürece çekilmeye çalışılmasına karşı çıkıyoruz. Ulus bütünlüğü içerisinde yaşayan ve suçu günahı olmayan, barış diye haykıran insanlarımızın katledilmesini lanetliyoruz.

    Dili, dini, rengi, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun ülkenin birlik ve bütünlüğünü isteyen, insanların barış içerisinde yaşamasını dileyen herkesin ölüme değil daha çok yaşamaya hakkı olduğuna inanıyoruz” açıklamasına yer verdi.

    ÇGC Yönetim Kurulu, terörü bir kez daha kınarken, son açıklamalara göre 86 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti ve ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2