banner6

TÖRE: KIBRIS’A KARŞI OYUNLAR OYNANIYOR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Eski Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı, Milliyetçi Adalet Partisi Eski Genel Başkanı, Milletvekili Zorlu Töre, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret etti.

TÖRE: KIBRIS’A KARŞI OYUNLAR OYNANIYOR

ADANA (İHA) -   Adana Aydınlar Ocağı temsilcileri ile birlikte ÇGC 2. Başkanı Sait Güleç ve Genel Sekreter M.Ömer Üney ile görüşen Töre, “Kıbrıs’ta barışın adı teslimiyet olmamalı. Birleşik Kıbrıs, büyük bir oyundur” dedi.

  Adana Aydınlar Ocağı’nın davetlisi olarak ‘Milli Davamız Kıbrıs’ paneline konuşmacı olarak katılmak üzere Adana’ya gelen Zorlu Töre, “Türkiye, Kıbrıs davasını kaybederse büyük bir kırılma olur. Bizler, bu konuda kararlı ve uyanık olmalıyız. Çok şükür ki bizim Türkiye gibi bir anavatanımız var” diye konuştu.

  Basının 4. kuvvet olduğunu ve büyük önem taşıdığını dile getiren Töre, şunları söyledi:

  “Kıbrıs üzerinde oynanan oyunları bozmalıyız. Bu konuda basın yayın organlarına da büyük görevler düşüyor. Kıbrıs, Türkiye Cumhuriyeti’nin milli davasıdır. Çeşitli müzakerelerle Kıbrıs’ın bağımsız yapısına müdahale edilmeye çalışılıyor. Buna izin vermemiz mümkün değil. Atatürk de Kıbrıs’la yakından ilgilenmiştir. 1925’lerde Kıbrıs’ta matbaa kurulmasına ve gazetelerin yayın hayatına başlamasına destek vermiştir. Kıbrıs, Doğu Akdeniz’de Ortadoğu’ya hükmeden bir adadır. Kıbrıs meselesini yaratan Rumlar’dır. Kıbrıs’ın bağımsızlığını sona erdirmenin ve Türkiye’nin adadan çıkarmanın yollarını arayanlara izin vermemiz söz konusu bile olamaz.î

  Ziyaretleri için Zorlu Töre ve beraberindekilere teşekkür eden ÇGC 2. Başkanı Sait Güleç ise Kıbrıs’ın bağımsız yapısına müdahale çabalarına karşı topyekün mücadele edilmesi çağrısında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42