banner6

Trafikte denetimler sürüyor

Adana’da trafik denetimleri aralıksız sürüyor.  Kentin 10 noktasında 30 ekiple yaya geçidi denetimi ve bilgilendirilmesi yapıldı.

Trafikte denetimler sürüyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana’da trafik denetimleri aralıksız sürüyor.  Kentin 10 noktasında 30 ekiple yaya geçidi denetimi ve bilgilendirilmesi yapıldı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından trafik denetimleri yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kentin 10 farklı noktasında 30 ekibin katılımıyla yaya geçidi denetimi yapıldı. Denetimlerde yayalar ve sürücüler,  yaya geçitlerinde uyması gereken kurallar konusunda bilgilendirildi.

AYKIRI DAVRANANLARA CEZA

Denetimlerde uyarılara rağmen kurallara aykırı davranan sürücü ve yayalara yasal işlemler uygulandı. Son olarak ise, motosikletler üzerinde ekipler denetimlerini gerçekleştirdi.  Kentin birçok noktasında gerçekleştirilen denetimlerde sürücüler uyarıldı. Ekipler sürücülere, kazalardan korunabilmek için trafik kurallarına uyarak koruma başlıklarını mutlaka takmaları gerektiğini söyledi.

DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRECEK

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlimizin birçok noktasında motosiklet sürücülerine yönelik trafik denetimleri gerçekleştirildi. Kazalardan korunabilmek için trafik kurallarına uyarak koruma başlıklarınızı mutlaka takınız. İlimizde 10 noktada 30 ekibimizle Yaya Geçidi denetimi ve bilgilendirmesi yapılmış olup, kurallara aykırı davranan sürücü ve yayalara gerekli yasal işlemler yapılmıştır. Denetimlerimiz 2021 yılında da aralıksız devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42