Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali başladı

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Türk sanatçıların katılımıyla 23-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 1. Uluslararası Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali Adana’da başladı.

Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali başladı

Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali başladı

 


ADANA (İHA) - Dünyanın çeşitli ülkelerinden Türk sanatçıların katılımıyla 23-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 1. Uluslararası Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali Adana’da başladı.
Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nin düzenlediği 1. Uluslararası Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen Türk sanatçıların Adana Valisi Mustafa Büyük’ü ziyaretiyle başladı. Vali Büyük, bu tip etkinliklerle Türk Dünyası’nın geleceğe daha güvenle bakması açısından önemli olduğunu belirterek, “Bu alandaki yapılacak çalışmalar zaten varolan dostluğumuzu, kardeşliğimizi, tarihsel bağlarımızı, birliğimizi daha da pekiştirecek. Türk dünyasının varolan o zengin kültürünü, sanatını, şiirini evrensel hale getirecek, dünyayla paylaşmasını sağlayacak önemli bir faaliyet” diye konuştu.
Vali Büyük, festivali organize eden Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş’a teşekkür etti. Vali Büyük’ün konuşmasının ardından aralarında Azerbaycanlıların da bulunduğu çok sayıda sanatçı yazdıkları şiirleri okudu. Sanatçı Tuncay Yalın, Rabia Ece Aydoğdu, Zeyneb Derbendli, Öner Kaçıran, Hüseyin Sözlü, Engin Çır, Prof. Dr. Özkan Hüseyin’in yer aldığı çeşitli etkinlikler, 23 Ekim Cuma günü Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde, 24 Ekim Cumartesi günü Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde ve 25 Ekim Pazar günü Ramazanoğlu Kültür Merkezi’nde sürecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2