banner6

Türker, adaylarını tanıttı

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, dün geldiği Adana’da partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı.

Türker, adaylarını tanıttı

Halil İbrahim UĞUR

ADANA(İLKHABER) -  Sular VIP’te düzenlenen aday tanıtım toplantısında partililere hitap eden Masum Türker, seçim takvimine göre artık aday listelerinin kesinlik kazandığını ve bu nedenle üzerlerindeki baskının kalktığını söyledi. Türker, “Biz laf ve dedikodularla iş yapmıyoruz. Adaylarımızı açıklarken üzerimize çok geldiler ve baskı uyguladılar. Önceki dönemlerde de yine aynısı yapmışlar, bizi oyları bölmekle suçlamışlardı. Ama bugün yine aynı manzara ile karşı karşıyayız. Demekki doğru yoldayız ve birilerini rahatsız ediyoruz.” dedi.

30 MART SEÇİMLERİ ÜLKE GELECEĞİNİ BELİRLEYECEK

Masum Türker yaptığı açıklamada ayrıca 30 Mart Yerel Seçimleri’nin çok önemli olduğunu belirterek, halkın 30 Mart’ta Türkiye’nin geleceğini belirleyeceğini söyledi. Türker, Türkiye’nin gidişatını desteklemeyenleri partilerini beklediklerini ifade ederek, “Zamanında Merhum Başbakanımız Ecevit’i de seçimlere sokmak istememişlerdi. Şimdi de Türkiye’yi bölmek için bizim önümüzü kesiyorlar.” diye konuştu.

MASUM TÜRKER, MUHALEFETE SERT ÇIKTI

Parlamento çatısı altında görev yapan muhalefet partilerini de sert bir dille eleştiren Türker, fezlekelere gerek olmadığını söyledi. Meclis’te 55 Milletvekilinin bir araya gelerek soruşturma önergesi verebileceğini söyleyen Türker, “Parlamento da ben görev yapsaydım, fezleke yerine araştırma önergesi verirdim. Ben bunu kaç kez söyledim bilmiyorum ama muhalefet partileri buna kulaklarını tıkıyor. Muhalefette Türkiye’de iki partili sistem kurmak istiyor.” dedi

ADAYLARIMIZI PARTİ TABANINDAN SEÇTİK

Konuşmasında partisinin belediye başkan adaylarını belirlerken çok titiz davrandıklarını belirten Masum Türker, “Bizim adaylarımız parti tabanı içinden seçtik. Adaylarımızın hiç biri rant olayına karışmamış ve sermeya gruplarına hizmet etmemiştir. Hiç şüphesiz Türkiye’nin geleceğini değişterecek parti DSP’dir. CHP bir yandan oyları bölmeyelim çağrısı yaparken, bir yandan da bizim belediye başkanlarımızı alıyor. Bunu anlamak mümken değil.” dedi.

Konuşmasının sonunda ise Masum Türker, partisinin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Fethiye Atıl’ı, Seyhan Belediye Başkanı Adayı olarak Orçun Ünlü’yü, Çukurova Belediye Başkan Adayı olarak Adnan Fındık’ı, Yüreğir Belediye Başkan Adayı olarak Remzi Zeren’i, Ceyhan Belediye Başkan Adayı olarak Bedir Baydan’ı Feke Belediye Başkan Adayı olarak Cahit Ersöz’ü, İmamoğlu Belediye Başkan Adayı olarak Resul İbiş’i ve Tufanbeyli Belediye Başkanı Adayı olarak da Mustafa Bulun’u açıkladı. Türker, konuşmasının ardından ise belediye başkan adayları ile birlikte objektiflere poz verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2014, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER