Türkiye tarımı masaya yatırılıyor

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’na bağlı 27 Şube ve 40 il temsilcisinin katılımıyla gerçekleşecek 44. Dönem II. Danışma Kurulu’nda Türkiye tarımının geleceği ve ziraat mühendislerinin sorunları masaya yatırılacak.

Türkiye tarımı masaya yatırılıyor

Türkiye tarımının masaya yatırılıyor

 

 

 

 

ADANA(İLKHABER) -  TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’na bağlı 27 Şube ve 40 il temsilcisinin katılımıyla gerçekleşecek 44. Dönem II. Danışma Kurulu’nda Türkiye tarımının geleceği ve ziraat mühendislerinin sorunları masaya yatırılacak.

Türkiye’nin giderek artan nüfusunu besleyebilmesi için tarımsal üretimini mutlaka artırması gerektiğine vurgu yapan ZMO Adana Şube Başkanı Semih Karademir,  verimli tarım arazileri, ormanlar, meralar, kıyılar ve sit alanlarının rant uğruna tarım dışına çıkarıldığı bir süreçte Danışma Kurulu’nun Adana’da toplanmasının önemine dikkat çekti.

3,5 MİLYON HEKTAR TARIM ALANI KAYBEDİLDİ

Son 10 yılda toplam tarım alanının 27 milyon hektardan, 23.5 milyon hektara indiğini söyleyen Karademir, “3,5 milyon hektar tarım alanı kaybedilmiştir. Hal böyleyken tarım arazilerinin lüks otel inşaatları için tahsis edilmesine, bedava yem kaynağı meraların amacı dışında kullanılarak beton yığınlarına çevrilmesine ve kentlerimizin nefes almasını sağlayan yeşil alanların her geçen gün küçültülerek yok edilmesine asla izin verilmemelidir.” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2